Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sima volvo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 30, 2014 3:07 pm
Bydliště: Nerudova, Zdice

odpovědnost za svěřené karty a jejich odcizení

Příspěvek

Zdravím, minulý rok mi odcizili z kabiny ve Francii karty a bylo z nich čerpáno palivo více než je zdrávo. Jakékoli pojištění na to neexistuje, do zadku si je při sprchování nedám a zaměstnavateli to nyní splácím. Nemluvím o tom, že ze strany Shell došlo k absolutnímu pochybení,poněvadž karta měla být zablokována, poněvadž došlo k přečerpání.Nemáte někdo podobnou zkušenost, abychom mohli najít společnou cestu k řešení?
pát led 31, 2014 9:26 am

delivio

Příspěvek

Takových je hodně.To bude zajímavá diskuze.Zatím nechám prostor druhým :wink:
abychom mohli najít společnou cestu k řešení?
Popiš tvůj návrh řešení
pát led 31, 2014 11:50 am

Ozzizo
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 29, 2009 2:59 pm
Bydliště: na čtyřech perech

Příspěvek

Takový dotaz. Kde jsi měl pin ke kartě?
pát led 31, 2014 12:49 pm

J@kub
Příspěvky: 226
Registrován: pon bře 09, 2009 7:01 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Do zadku si je sice nedáš, ale to je takový problém si karty a tel vzít sebou do batohu s ručníkem a mýdlem :?: :?: :?:
pát led 31, 2014 4:30 pm

lukasV

Příspěvek

Pozri aky nasobok skody moze od teba zamestnavatel chciet naspat. Z tej minimalnej mzdy co ti plati si vela dovolit nemoze aby ti zostalo zivotne minimum :wink:
pát led 31, 2014 5:43 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ozzizo:

tak prave shell po me nikdy pin nechtela jen podpis.
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát led 31, 2014 9:15 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

tak jde o to jestli jsi měl podepsanou hmotnou odpovědnost...Pokud ano, pak platíš celou škodu, protože se na karty a hotovost určutě vztahuje. Nejde tedy jen o náhradu škody do 4,5násobku průměrné mzdy. Pokud podepsána nebyla, pak platí ten 4,5 násobek.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát led 31, 2014 9:23 pm

sima volvo
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 30, 2014 3:07 pm
Bydliště: Nerudova, Zdice

Příspěvek

Tak ono ma vse mnoho uhlu pohledu a bohuzel to vzdy odnesou ridici. Za prve notebook si asi taky nekam musim dat a o nakladu ani nemluvim, ponevadz pokud se budeme bavit o pravu, tak se nedmim vzdalit od auta. Co se tyce odpovednosti do 4,5 nasobku, tak to je jednoducha praxe. Zaplat nebo jdi... Rad bych dale upresnil jednu informaci ohledne hmotne odpovednosti. Ja jsem obeti trestneho cinu, tak mi he zahada, proc za to vubec mam zodpovidat? Z logiky veci pokud prepadnou prepravu penez a vezmou jin 10 mega, tak preci za to nemohou byt odpovedni ridici. Jasne, udelal hsem hloupou chybu, nic mene bych se spise chtel v tomto foru zamerit na to, jsk to, ze Shell tuto kartu nezablokovala a to hned z nekolika duvodu. Doslo k precerpani limitu, to za prve a za druhe jim to muselo v systemu hlasit podezrele platby. Maji varovne systemy kdy jim to vyhodnocuje podezrele platby. A asi tezko behem hodiny budu cerpat tri plne nadrze na stejne benzince
ned úno 02, 2014 12:32 pm

delivio

Příspěvek

Ale těch úhlů pohledu je více.Začíná se prevencí a zodpovědností.Pokud něco z toho selže nebo se dojde na to, že se pro to udělalo málo tak chmaták to pořeší po svém.Krádeže karet jsou v dnešní době běžné a snad už to nikoho nepřekvapuje.Jak se tomu bránit je popsáno všude.
Nenechat pin u karty.Nemít všechny karty spolu,pokud možno pečlivěji je schovávat...míst je dostatek.A do sprchy za tebou nepoleze.Taky ten notebook se dá vzít sebou.Poprosit kolegu aby ti ohlídal vozidlo,Stát na hlídaném parkovišti.Požádat obsluhu pumpy zda si u ní můžeš nechat věci než se osprchuješ atd atd možností je nespočet. Co jsi z toho udělal ty.Jaké preventivní opatření jsi zavedl?
Varovné systémy přečerpání nemají nic společného s tím, že selhala prevence.
Podezřelá platba to nemusí být i když přečerpal limit.mohli se domnívat, že tankuje např více vozidel atd
To ovšem nic neřeší na tom, že jsi neuvedl základní podotýkám základní informaci.Kde byl pin.Pak se lze bavit po tom všem o reakčním čase na zablokování v systému a vhodnosti nastavení čerpacích limitů za 24h

Chápu, že je to zlá situace a budeš za ni pykat.V odlehčené formě ti píši, že brečíme v sekci dopravci kde je tak přímo popsáno i téma.Přidej se
ned úno 02, 2014 1:23 pm

Uživatelský avatar
worwan
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 26, 2010 10:30 pm
Bydliště: northbohemia

Příspěvek

delivio: čti výše - ozzizo:

tak prave shell po me nikdy pin nechtela jen podpis.


_________________
Nikdo se mne neptal jestli se chci narodit,tak mi tedˇneříkejte jak mám žít!
čtv bře 06, 2014 9:57 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tak pokud vím tak šelka nechce pin jen na placení mýta jinak bez pinu nenatankuješ ani nekoupíš nic dražšího.... ale mužu se mýlit
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv bře 06, 2014 10:40 am

Ozzizo
Příspěvky: 48
Registrován: úte zář 29, 2009 2:59 pm
Bydliště: na čtyřech perech

shell karta

Příspěvek

No, já jsem snad větší paranoiu při placení shell kartou nezažil. Měl jsem na kartě drobnou chybu v spz a kolikrát se mi stalo, že mi nechtěli dovolit natankovat. A bez pinu ani ránu.
čtv bře 06, 2014 12:13 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

..
Naposledy upravil(a) Venca80 dne čtv bře 06, 2014 12:20 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv bře 06, 2014 12:14 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

tak prave shell po me nikdy pin nechtela jen podpis
Kamaráde ty nám tady pěkně prášíš! Tankovací shell karta má vždycky pin a nezadáváš ho akorát když platíš mýto jak psal Martin. Bez pinu si můžeš do nádrže tak akorát nachc.t...
čtv bře 06, 2014 12:20 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no ted uz jo,ale co si pamatuju kdyz sem jezdil s dodavkou pro spedice coz je dva roky zpet tak po me pin nikdy nechtely a dohadoval sem se pokazde ze se netrefim do podpisu a ze chci zadavat pin.
ted sem zacal u nich tankovat obcas a maji novy terminaly, coz se mi nelibi ze je maji na stojanku a za vama treba ve fronte vice lidi a pin zadavas a kazdej na tebe zezadu cumi. blbe vyreseny
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv bře 06, 2014 7:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů