Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

SOF: Tak pokud člověk pracuje pro zahranicční firmu tak pro tu firmu je pouze kus na vydělávání peněz, nic víc. Teď je v každým člověku zda kvůli pár korun resp. euro navíc mu to stojí za to.
sob led 14, 2023 7:13 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Myslíš že u cz-sk firiem a cz-sk majitelov je to inak? Zopár som ich prešiel, (skoro) všade rovnaké.. len za menší plat. Ja sa nesťažujem, len konštatujem. Píšem otvorene, to čo si myslím. Keby sa tu šoféri z našich firiem rozhovorili, ako sa k nim naši zamestnávatelia chovajú, mnohým by spadli z očí klapky.

Výsledok správania sa k šoférom je na cestách vidieť, pôvodných obyvateľov EÚ je za volantom diaľkových kamiónov stále menej. Šoférov dialkových kamiónov robí čoraz viac ľudí z blízkej a ďalekej Ázie. Už je to vidieť na skoro každom parkovisku. Za volantom už stretám Indov.

Minulý týždeň som sa stretol na nakládke so Śpanielom s Tarragoni. Chválil sa my akú má dobrú robotu, jazdil v podstate to isté čo ja, lenže on smerom na juh a ja na sever. Vravel, že je v robote od začiatku decembra a domov ide koncom januára, (Španiel bude skoro dva mesiace na cestách ?!) a že zarába 3000 eur mesačne, čo sú pre neho dobré peniaze. Naschvál som to podčiarkol, lebo ma prekvapil, za prvé koľko je v práci a za druhé, že má za celý mesiac tak málo. Ja zarábam rovnako, vlastne za plný mesiac, keby som robil tak ako Španiel, by som mal ešte viac ako on. A som nespokojný, zdá sa my to málo. V skutočnosti toľko veľa nepracujem, zas tak veľa sa my robiť nechce a teda ani toľko nezarábam. Ale Španiel ma naozaj prekvapil, Tarragoňa je pod Barcelonou, na pobreží a tak si myslím, že tam nebude lacno. Naozaj by som netipoval, že Śpaniel bude s 3000 eurami, za celý mesiac v kamióne spokojný. Inak, keď som mu povedal, že zarábam rovnako tiež ho to prekvapilo. Hneď pozeral na ŠPZ kamióna a uisťoval sa či to PL na značke naozaj znamená PL.

V mojej firme sa robia veľké zmeny, majitel špekuluje, nepáčia sa mu poľské predpisy, kde nemôže byť plat v dietách. Neviem ako to dopadne, začínajú sa na firme objavovať nové pracovné zmluvy so 140€ denným čistým platom, ale je v tom háčik. Ešte raz o tom napíšem, tam kde som písal o šoférskom plate v PL. Ale to bude posledný krát, čo budem písať o peniazoch. Celkovo, táto robota ide do prdele.... A to je, šoférina-budúcnosť.
sob led 14, 2023 8:00 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) mikunited dne čtv led 19, 2023 1:24 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 14, 2023 8:32 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Sof, nevím jak ty, ale tedy jsem asi jeden z mála co jsem spokojený???. V podstatě nenadává u nás nikdo co vím. Jediná věc, že by mohli už obnovit vozový park. No, ale zatím mi babička taky slouží. No sice jsem se dneska hoďku vrtal v palubovce, zhořela mi pojistka 50 k měniči a roztavila i ten držák. Tak jsem musel improvizovat, ale už ok. No a pak by mohlo být trochu víc práce. Ne, že bych stál, ale zatím to není ono. No snad se to rozběhne. Ten začátek roku je vždy slabší. No ono ve středu ráno nakládat v Sokolově a vykládka až v pátek v Bruselu, to je na takové hodně výletní tempo.😀 A to jsem si naordinoval 6 týdenní detox. Hrozné ty dlouhé pauzy a ani pivo si nedát.🤕 Zato tolik čaje jsem nevypil snad za posledních 20let.🤔
Naposledy upravil(a) didi dne sob led 14, 2023 9:41 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 14, 2023 8:58 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ještě, že jen tak. Zapnul jsem konvici a strašný smrad, no a měnič amen. Pojistka dopadla takto. Měl jsem strach jestli to neudělala konvice, ale nee už v pohodě.
Obrázek
sob led 14, 2023 9:10 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

A máš po čaji tak otvíráš pivo předpokládám :lol:

Už sem vám tu kdysi vykládal že sem měl víc jak rakušák co tam dělal po-pá :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 14, 2023 9:29 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Prouza, kdo je připraven, není překvapen. Mám měniče dva. Dal jsem rezervní a ten půjde do opravy. Zase tlačím.do sebe čaj. 😢
sob led 14, 2023 9:35 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

To co tu píšete bylo je a bude vždy.cech jde do Německa robit,Bulhar do Španělska.pak každý chválí jak to není super pro něj.Davno to měli zakázat,jsi Čech máš české SPZ,nálož vyloz v cz a běž domů.a ne dělat kokota v kabině měsíc a machrovat jaký nemá balík.Staci se podívat na polské SPZ,tam už Poláka téměř nepotkas.Uzbekistan atp,už i Ukrajinci to dělat nechtějí u nich.
čtv led 19, 2023 10:30 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Potkal jsem soupravu CEE na LT číslech......
čtv led 19, 2023 1:19 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Každý svého štěstí strůjcem. Je v pořádku, že se člověk může svobodně rozhodnout, kde a za co bude pracovat. Máš pravdu v tom, že na PL SPZ Poláka abys pohledal, ale na D,NL,B jich jezdí spousta a taky jsou většinou měsíc v boudě, max mají nějakou základnu, kde vegetí. Nech to na každém ať se svobodně rozhodne. Těch zákazů a příkazů je už i tak dost.
čtv led 19, 2023 5:37 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

to jožin:Staci se podívat na polské SPZ,tam už Poláka téměř nepotkas.Uzbekistan atp,už i Ukrajinci to dělat nechtějí u nich.
No nevim, co vidím polské RZ,každé druhé, tak za oknem ukrajinská vlaječka.
to wckr:Potkal jsem soupravu CEE na LT číslech
To už bude second hand. To spíš se divím, že s těmi plečkami, nebo s těmi vraky ojetými chtějí jezdit, spíš se trápit.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 19, 2023 5:42 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Kolegovia prešli do nemeckej firmy, Nemec im platí len to čo odrobia. Žiadne víkendy im neplatí, ale, láskavo im umožňuje zadarmo prespať cez víkend v kamióne. Dokonca ani nemajú veľký plat a tak to doháňajú dlhými, 6-8 týždňovými turnusmi. Do práce cestujú vlastným autom a cestu si platia sami. To sa podla mňa neoplatí.

Iný kolegovia prešli k Holanďanovi, robia 4 týždne, Holanďan im platí len za prácu, ale, láskavo im umožňuje zadarmo prespať cez víkend v kamióne, na firme, s vytiahnutou kartou. Robia 4 týždne a veľmi slušne si za tie 4 týždne zarobia. Do práce cestujú vlastným autom a cestu si platia sami. Ale, s toho vysokého holandského platu sa to sa podla mňa oplatí.
čtv led 19, 2023 6:38 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Cee na lt číslech je prodána ojetina do Litvy,už jsem to řešil na parkovišti..2km od naší firmy ,z polské strany hranice,má pobočku kdysi top rakouský dopravce ,silo cisterny bíléPaul Neuss...,má jich tam tak 50 na place,a tam Poláka vůbec za volantem nepotkas i když to má SPZ polské SRB,je to celé ukrajinské..
pát led 20, 2023 6:38 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

https://40ton.net/kurs-na-ciezarowe-pra ... -ciagnika/

Jak jste již pravděpodobně mnohokrát slyšeli, řidiči nákladních automobilů jsou profesní skupinou s extrémně vysokým průměrným věkem. Důvodem je především skutečnost, že mladí lidé nemají o práci v dopravě zájem kvůli obětem, které jsou s ní spojeny. Proto roste počet programů pro získání řidičského průkazu zdarma, které jsou - v závislosti na zemi - nabízeny mimo jiné studentům středních škol, veteránům, ženám nebo prostě nezaměstnaným. Američané v tomto ohledu zašli obzvláště daleko, neboť zahájili vzdělávací program pro osoby ve výkonu trestu odnětí svobody.

Tuto možnost oznámilo oddělení nápravných služeb státu Ohio a zároveň zveřejnilo výše uvedenou fotografii. Před tahačem International ProStar stojí čtyři současní vězni, rovněž budoucí řidiči, kteří se rozhodli využít čtyřtýdenního výcvikového programu, který probíhá ve spolupráci se soukromou autoškolou. Tato iniciativa jim umožní získat řidičský průkaz CDL třídy A, což je americká obdoba našeho C+E, což v praxi znamená, že si budou moci najít práci v dopravě, samozřejmě až budou propuštěni. Z bezpečnostních důvodů je tento program určen pro vězně ve výkonu trestu se sníženou nebo střední ostrahou. Jinými slovy, lidé, kteří se dopustili nejzávažnějších trestných činů, nejsou k výcviku připuštěni. Bylo také zdůrazněno, že každý, kdo chce získat kvalifikaci pro praktický výcvik, musí nejprve absolvovat 40 hodin teoretické výuky a složit písemnou zkoušku. Teprve poté začíná výuka s opravdovým nákladním vozem, která zahrnuje základní údržbu, manévrování a nakonec i jízdu na silnici.

Podobné školení zavedla i další vězeňská oddělení, včetně oddělení ve státech Mississippi a Florida. Zajímavé je také to, že v amerických médiích se tato myšlenka obecně setkává s velkým nadšením a je považována za vhodný nápad pro profesní aktivizaci a opětovné začlenění do společnosti. I když se samozřejmě objevují i kritické připomínky týkající se nákladů na získání nároku na podporu. Připomínají, že nejeden člověk se na získání řidičského průkazu CDL třídy A tvrdě nadřel a vynaložil na to v průměru 5 000 dolarů, zatímco vězni mohou něco takového získat jako doplněk k trestu.
úte led 24, 2023 6:08 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4489
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Tak to je dobré. Nic ve zlém. Když jsem začínal jezdit, tak od starých česanů jsem slychával story, že v Anglii jezdí jen byválý vězni a bezdomovci. A koukám, že historie se opakuje. :think: :think: :think:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte led 24, 2023 9:09 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů