Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
rochuss
Příspěvky: 96
Registrován: pát úno 07, 2014 7:14 am
Bydliště: Budweis

Příspěvek

Já jsem ted naštěstí u zahraniční firmy, kde šéf na konci měsíce stáhne každému řidiči kartu odečte 1hodinu na oběd a má jeho pracovní dobu a na výplatní pásce jsou uvedené běžné hodiny,noční hodiny a přesčasové hodiny.Tak by to mělo být i v CZ.Ta karta je vlastně řidičovo důkaz,ale na 47hod.průměr ve dvaceti týdnech se tady taky nekouká,takže každý den průměrně těch 14hod. se stresujem a padáme na hubu.
sob říj 04, 2014 7:11 am

NakejMagoj
Příspěvky: 494
Registrován: sob zář 06, 2014 7:24 am
Bydliště: Planeta Země

Příspěvek

Všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
sob říj 04, 2014 11:56 am

delivio

Příspěvek

První pokuta za 45h v kabině vozidla ve Francii za 2300 e
V článku doporučují vozit sebou účtenky, jako důkaz o ubytování mimo vozidlo
http://www.forotransportistas.es/discus ... ion#sthash
ned úno 15, 2015 11:16 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Priste sem dej clanek v hindstine nebo v dialektu kmenu z amazonie at si kazdej pocte.
pon úno 16, 2015 8:51 am

delivio

Příspěvek

Je možnost si to přeložit- využij toho.Amazonie a jiné jazyky nejsou potřeba. Nejezdí se tam....max na dovolenou.
pon úno 16, 2015 10:33 am

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Tak proc to neprelozis nez to sem das?
Přeloženo
V posledních dnech, francouzští četníci bylo několik stížností proti španělským dopravci, jejichž řidiči dokončení 45 hodin odpočinku v týdnu ve vozidle, nebo dokonce nebyl schopen prokázat, jinak byla uložena pokuta € 2,300.

Při silničních kontrolách kanceláře prokázat první, kde byly provedeny běžné týdenní přestávky registrovaných ovladače karty nebo záznamových listů v období mezi aktuální den a předchozích 28 dnů kontroly a za druhé, zkontrolujte výběry kartou nebo disky diagram tachografu zatímco řídí počáteční a koncové body jednotlivých denních řidičů pracovní období; zapamatovat si informace, které jsou potřebné k registraci v tachografu nebo na discích manuálními záznamů.

V případech, kdy agenti zjistili, že pravidelná týdenní odpočinek byla zaznamenána na kartě nebo v diagramu disku, který nebyl stažen stejný tachograf, ty se automaticky předpokládat, že tyto doby byly provedeny na vozidle tehdy, jinak jsou si vědomi, že kdyby měli hned od bylo vozidlo přepravované kartu nebo disk se ho, jestli jiný řidič vzal na starost vozidla; Předpokládá se, že ratifikovat pod s prohlášením o tom, že dělají podepisuje uznala, že řidiči mají dokončili týdenní odpočinek 45 hodin na palubě vozidel v rozporu s francouzským právním předpisům.

Proto, jak jsme již hlášení, i přes současné problémy na použitelnosti francouzského práva, od LEXTRANSPORTGRUPO doporučujeme, aby řidiči provést přepravu France akreditován týdenní doby odpočinku 45 hodin vyřazený z jeho domova účty hotel i certifikáty vydané dopravní společnosti, a to zejména ve Francii nikdy provádět pravidelný týdenní odpočinek ve vozidle. - Více na:http://www.forotransportistas.es/discus ... ion#sthash
pon úno 16, 2015 11:22 am

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Ty vole splintet1, si tu zaregistrovany si tu chvilku, nic neporadis, nic nevis a uz drzkujes? To si fakt tak nechopny a neumis pouzivat prekladac? Pokud vim, tak sa dycky ve vetsinu pripadu odkazuje na original clanek!
Diky Delivio.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
ned úno 22, 2015 11:54 am

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Paprno
Bud jsi slepej jak prase nebo jsi uplnej trouba.Vidis co je v mem prispevku nad tim tvym blijancem co jsi nejspis horko tezko vyplodil?Ja na rozdil od tebe jsem to pro ostatni prelozil.Co jsi udelal ty,vole?
ned úno 22, 2015 12:24 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

já nevim, ale v 561 není napsáno kde se má dělat 45 hod pauza, hlavně že se má udělat, tak at to kurna zavedou do zákona přesně popsané a je to, každý povídá něco jiného, spousta lidí ským mluvím jezdí 3-5 týdnu venku, v životě za to pokutu nedostali a tady toho čtu spousty, přece když bych se obrátil na DAS tak bych ztoho byl venku jelikož jsem zákon neporušil nebo jo??
Man TGX 480 Euro 6
ned úno 22, 2015 1:05 pm

Uživatelský avatar
J.K
Příspěvky: 61
Registrován: ned úno 08, 2015 10:12 am
Bydliště: Přerov

Příspěvek

Opravdu to tam není napsaný??? Jsi si jistý???
ned úno 22, 2015 4:04 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Mě ted brali frantíci, dokládal jsem 28 dní zpětně a měl jsem tam mimo jiné 45h víkend ve F. Neřekl na to ani popel.Tak teď babo raď jak to vlastně je.
ned úno 22, 2015 4:57 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Nebudu delat chytreho, toto aktualne neresim. Ale pry hlavne pokutuju ty auta, ktere tahaju navesy na F znackach, ale kozel je na jinych znackach. Klasika RO a F, BG a F a tak. Cistokrevnych Cechu a pod. pry neresa.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
ned úno 22, 2015 5:08 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

Přesně tak, je to hlavně z důvodu omezení porušování kabotáže firmama z východu a "ojeb" formou tahání FR,B,L,NL návěsů cízima firmama...
Přece normalní policajt pochopit že když pojedeš do z ČR do Spanelska tak to proste bez víkendu neotočíš a samozřejmě by to měli tolerovat.
...Moje práce je mým domovem...
ned úno 22, 2015 5:15 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

Tady spíš jde o to když budou dva víkendy za sebou ve F ?
Man TGX 480 Euro 6
ned úno 22, 2015 6:31 pm

Venca80
Příspěvky: 555
Registrován: sob kvě 29, 2010 12:32 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek

Já jezdím převážně Francii,takže se často stane,že víkenduju tam. Do měsíce klidně dvě 45-tky. Nikdo mě zatím neopálkoval,tím nechci vyvracet to co tady Delivio psal. Mám v tom pěkný guláš...
ned úno 22, 2015 7:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti