Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

Zlepšováky tahač+návěs

Příspěvek

Zdar pánové chci se zeptat co máte za zlepšováky v boudě či mimo ní na návěsu(přívěsu)pro lepší a pohodlnější život či nákladky nebo vykládky a případně kde se dají sehnat nebo jak jste je vyrobili můžete tady hodit i fotky vašich zlepšováků 8)
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
ned črc 27, 2014 12:19 pm

delivio

Příspěvek

Pokud budeš často přepřahát, tak nemá cenu nic vylepšovat. Je to zbytečné. Pokud máš stálou soupravu, dá se udělat hodně věcí. Záleží jak a co ti povolí udělat. Když jsem tomu hodně fandil před X lety tak jsem nasypal desítky tis do celé soupravy ze svého a už mě k tomu nikdo nepřesvědčí.
Mám svůj průmysl. smeták a tyčku na desky.
ned črc 27, 2014 4:34 pm

Giggsy
Příspěvky: 154
Registrován: ned pro 23, 2012 8:56 pm
Bydliště: Ostrava

RE

Příspěvek

Nejde mi o to nasypat do auta desítky tisíc zaprvé na to nemám za druhé bych to nedal ani kdybych měl dokud na dveřích není moje jméno na tak je to zbytečný.
Jde mi spíše o to nějáký vychytávky často nechávám auto ve světě a sbíráme se dodávkama tak třeba zámek na vrata u návěsu často vidím u kluků v akci to si myslím by mi firma i proplatila.
Nebo někteří kluci maj udělané sítka proti komárům a všelijaké kanystry či jiné chytáky pod návěsem tak proto se ptám.
Pár korun sem ochoten do auta dát,když vím že ho nestřídám a v autě žiju častěji než doma.
Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.
ned črc 27, 2014 5:17 pm

delivio

Příspěvek

Plastový kanystr, nebo z nerezu. Dnes si můžeš vybrat dle libosti. Ještě vsunutý do plast. skříně, aby nelákal.
Firmy by se měli podílet sami na bezpečnosti..zámků jsou desítky typů..základní až elektomagnetické
Jde udělat cokoliv ale nevidím důvod vyvíjet aktivitu, když jiný nemá zájem.
Sprchu su kup plonk za 100kč ,síťku na komáry ti spíchne drahá polovička a pokud je naštvaná tak maminky a babičky jsou tutovka.
Síť na komáry jsem měl i boční a střešní.Dnes jen střešní a řeším to jiným způsobem.
Noční světla jsem měl skoro na každém návěsu, vleku přes zpátečku. Na nárazníku gumu, jak na pohyb dopředu tak vzad, abych ji v zimě nezlomil.
Nádrže se dají řešit stovkami způsobů proti vysátí včetně zabezpečení víka a sání.
Konzole na desky ať to neskládáš na přejezdy furt jak macho, a nebo to nemáš poházené pořád pod nápravami při nakládce.
Montáž na tvrdo, nebo přes šrouby, aby jsi si to mohl vzít sebou na jiné. Zde musí pomoci zámečníci.
Zamčení točky..na to je prstencový zámek, který na čep nasadíš a zamkneš.Prodává se a jde i udělat.
Atd atd
Jen chtít...a většinou košile a podpadky nespolupracují tak nic neřeším
na pralesní ligu v CZ mi stačí co mám. smeták a tyčka
ned črc 27, 2014 6:11 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Určitě doporučuju na plachtovém návěsu,vzít nějaké dvě staré kurty a stahovat vzádu konstrukci před vraty do kříže,zpevní se tím zadek návěsu,neničí se zbytečně vrata a zámky. Dole se dají použít poslední spodní kurtovací oka a nahoře si necháš buď navařit oko na uchycení háčku kurty a nebo vezmeš starou kurtu,ohneš,provrtáš a nahoře na konstrukci jí přes podložku chytíš na libovolný šroub,aby se do ní dal zaháknout hák kurty :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned črc 27, 2014 9:02 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Doporučuji svítilnu LED s aku dobíjením jak ze sítě (110-240V tak 12/24V) a smagnetickým úchytem jak na těle, tak na rukojeti.
Já ji mám a je to super pomocník. A pokud se to dobře nabije, tak i 1 1/2 měsíce to bez nabití svítí na plno.
Cena? 650,- Kč přes e-shop
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
ned črc 27, 2014 10:52 pm

Uživatelský avatar
shella
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 16, 2010 12:15 pm
Bydliště: Banská Bystrica / Wexford

Příspěvek

navleky na hadice, zabranuju zamotaniu hadic, dostat rozne priemery a farby, ceny od 5-20e/ks podla krajiny a chamtivosti obchodu. ja som ich kupoval v NL a B

Obrázek
úte črc 29, 2014 11:33 am

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když už jsme u těch návleků, taky dobré jsou hasičské hadice co mají speciální silikonový vnitřek. A jsou perfekntní pro kurtny, protáhneš ji tím to "návlekem" a pokud ještě použiješ ochranný roh. Je to dokonalé.
Fotku bohužel nemám. :(
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
úte črc 29, 2014 1:42 pm

Vydra
Příspěvky: 115
Registrován: čtv lis 10, 2011 8:23 pm
Bydliště: ...

Příspěvek

Mám to síce na dodávke s dvojmontážou, ale určite sa to dá použiť aj v menšom náklaďáku. V zime so sebou vozím dva hrubé drevené foršty a keď treba nasadiť reťaze, priložím ich k vnútorným kolesám zadnej nápravy, vyjdem hore, vonkajšie kolesá zostanú vo vzduchu a potom je už veľmi ľahké prevliecť obruč z reťaze cez koleso a zapnúť.
úte srp 05, 2014 7:26 pm

sam07
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 22, 2010 12:02 pm
Bydliště: Praha západ

Příspěvek

K těm kanystrům - já ho mám napevno v kabině, za sedačkou řidiče vedle lehátka (ve Volvu jsem ho měl na kovovým kastlíku u lehátka, teď v DAFu jsem vyhodil plastovou přihrádku u postele a kanďák tam sedí úplně přesně). Z kanystru mi vede hadice a přes T-odbočky mi vede jedna hadice do vnějšího kastlíku vlevo, další přes podlahu za lednicí do pravýho kastlíku, a jeden vývod mám vedle sedačky na tunelu - na kafe za jízdy. :) Výhoda je, že v zimě je voda na mytí pořád teplá, kanystr nezabírá místo v kastlíku nebo v kabině, nemusím se s ním při každým mytí tahat a vodu na kafe nebo na vaření si natočím pěkně v kabině. Navíc na hadici v pravým kastlíku mám koncovku se závitem, a buďto na ní mám našroubovanou 30cm hadici na mytí rukou, čištění zubů, atd., nebo místo ní nahodím starou sprchu z domova.
Jediná nevýhoda je trošku složitější plnění kanystru - zavřít kohout, odpojit hadici, povolit kurtičku a to samý zpátky. Jednou za 14 dní to ale nevadí a za ten komfort to stojí. :)
čtv říj 02, 2014 4:36 am

gugýto
Příspěvky: 3642
Registrován: pon pro 18, 2006 7:14 pm
Bydliště: Okres HODONÍN

Příspěvek

Dodej prosím foto. Já třeba nevím jak to vypadá v Dafu u postele a ostatním se to též hodí.
Rozvážet a Loupat
Cibka Express.
čtv říj 02, 2014 4:12 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv říj 02, 2014 10:59 pm

Ondra.Novy

Příspěvek

Hezky, tak to rovnou můžu jít do kanceláře. :lol:
pát říj 03, 2014 3:41 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D A to krásný linoléum,tam se bude dobře vytírat až vyjede z kaslíku digitální uklizečka......
TTN
sob říj 04, 2014 2:45 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Vzkaz technikum s Mercedesa.
Panové děkuji,řídit budu radši sám,je to odzkoušené a bezpečné.Nic méně nehazejte flintu do žita elektronického pomocníka bych uvítal.Požavky:kurtovaní,plachtování,nakladání,kopání štěpky,měnění pneumatik,montování řetězů,psaní dodáků a camráků,jasné nekonfliktní jednání s policii,celní správou,centrem buzerace a podobnou verbeží.Tak směle dotoho a good luck :wink:
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
sob říj 04, 2014 7:28 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host