Jinde neuvedené země (Srbsko, Estonsko, Lotyšsko,...apod.)
Odpovědět
Uživatelský avatar
erixsson
Příspěvky: 13
Registrován: pát bře 13, 2015 8:23 pm
Bydliště: Rotterdam

Australie

Příspěvek

Chtel bych se zeptat, kdo tam zije nebo byl, nejake nove poznatky ci zkusenosti. Chystame se tam na dovolenou, a pri te prilezitosti by me zajimalo jestli tam sezenu praci jako ridic kamionu.[/b]
čtv bře 19, 2015 2:34 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Rofl, pracovni povoleni atp ....
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
sob bře 21, 2015 7:25 pm

ombre80
Příspěvky: 194
Registrován: čtv čer 03, 2010 9:08 am
Bydliště: Nevím jak ostatní ale já u sebe doma

Příspěvek

....
Naposledy upravil(a) ombre80 dne úte kvě 31, 2016 3:00 pm, celkem upraveno 1 x.
sob črc 04, 2015 1:14 am

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Ombre 80: hoď do placu nějákou australskou firmu se sídlem v ČR, bude jich mraky.
Problém je, že v Austrálii stejně tak jako na Zélandu nebo třeba v Kanadě je ten, že potřebuješ pracovní vízum a k tomu potřebuješ místní řidičský průkaz a firmu, který tě zaměstná, problém je, že v daný zemi nemáš pracovní historii, tudíž reference, které každý slušný zaměstnavatel požaduje a jak si tě má vyzkoušet, když nemáš pracovní vízum, za které on se nezaručí, protože tě nezná a tak dokola. V Kanadě a na Zélandu je to trochu lepší, tam má Česko Working Holiday víza, ta bývají po otevření kvóty kolem 1 200míst pro každou zemi do hodiny pryč.
Mně osobně se nejlepší cesta do Austrálie jeví studium(angličtiny) a přitom můžeš pracovat 20 hodin týdně a pokusit se nálezt zaměstnavatele atd. Těžko říct, zda li to úsilí má význam, protože ty hodiny co strávíš za volantem jsou extrémní a log book je z papíru a ten snese všechno, na long haul bych viděl 80-90 hodin týdně jako normál, i na Zélandu se firmy snaží abys najezdil plných 70týdně a kolik hodin jezdí soukromí dopravci sami na sebe, těžko odhadnout.
Další věc je, že důlní průmysl, není co býval, takže si troufnu říct, že problémy s nedostatkem lidí nejsou, na Zélandu poptávka po řidičích je stále obstojná, ale průměrná životnost evropských řidičů není příliš vysoká,říká se kolem 3 měsíců, já osobně znám dalšíchí 5 lidí včetně sebe a všichni už jsou jinde, sorry za OT.
sob črc 04, 2015 2:47 am

ombre80
Příspěvky: 194
Registrován: čtv čer 03, 2010 9:08 am
Bydliště: Nevím jak ostatní ale já u sebe doma

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) ombre80 dne úte kvě 31, 2016 3:00 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv črc 09, 2015 10:45 am

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Googlil jsem to a žádnou agenturu v Česku, co shání do Aussie jsem nenašel, takže mně to přijde jako zdroj parkoviště nebo JPP. Jsem na skok v Sydney, zbude li čas a chuť(já tu práci nehledám), zkusím něco zjistit, tohle jediný jsem našel na Googlu k zaměstnávání řidičů ze zahraničí, v podstatě by všechny nedostatky,pokud jsou(odbory tvrdí, že ne) měli pokrýt řidiči z Británie nebo Zélandu, viz odkazy. V podstatě to připomíná situaci v Česku, kde Česmad(v Austrálii ATA) tvrdí, že nejsou lidi a sdružení řidičů nebo jednotlivci a oboru znalí(v Austrálii odbory) říkají,lidi by byli, ale podmínky jsou tak špatné, že se nikdo nehrne.

http://www.abc.net.au/news/2014-01-06/t ... rs/5186884

http://www.fullyloaded.com.au/industry- ... rivers-ata

Ale pokud mrknete na inzeráty, potávka po řidičích je velká, ostatně to v Česku taky.

Odkaz na diskuzi, chvílema OT http://www.topix.com/forum/world/austra ... 040SHGF/p2
ned srp 02, 2015 3:29 pm

ombre80
Příspěvky: 194
Registrován: čtv čer 03, 2010 9:08 am
Bydliště: Nevím jak ostatní ale já u sebe doma

Příspěvek

...
Naposledy upravil(a) ombre80 dne úte kvě 31, 2016 3:00 pm, celkem upraveno 1 x.
úte srp 04, 2015 4:04 pm

Gallič
Příspěvky: 206
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Hledám jak hledám, tohle je fórum a někomu by to mohlo pomoc. Jasně, že jezdím metrem, je to rychlejší a hostel na Kings Cross mám kousek od zastávky, autem nebo kamikem jsem se najezdil dost. Jinak Emirates jsou fajn, ale při dlouhých letech je standart aerolinek hodně podobný.
stř srp 05, 2015 6:10 am

Odpovědět

Zpět na „Ostatní země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů