Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

Jožine to je taky pravda. :D :D :D :D Šéf jel na Rozvadov 1 den (8hod), ale za 20l/100km. Po nás chce aby jsme jezdili na Rozvadov za 4.5 hodiny ale taky za 20l/100km. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 30, 2022 9:02 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Tak nějak.
pát pro 30, 2022 10:41 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Kluci potřebuju píchnout s dalším projektem..
Většina z nás doma něco postavila a můžeš znát příručku nazpamět, vlastní zkušenost je vlastní zkušenost :think:
Chystám krb a potřebuju znát jinej názor než pudu za kamnařem :)

Asi takle:
Plán je do podzimu akumulační krbová vložka, komín a ty věci okolo. Komín, povolení a dozor bude dělat firma, ještě sem je neoslovil a tyto věci s nimi proberu, ale rádi tlačí své..
Jedná se o nízkoenergetickou dřevostavbu, základ armovaný beton, izolace, 10cm EPS, elektrické topné rohože, ~10cm matlanina a dlažba. Stěna SDK s instalační mezistěnou 10cm, vata a obvodová zeď z OSB sendviče, vaty atd.. Strop SDK, nějaká parofólie a vata, nad tím sedlová střecha.
Dle energetického štítku budovy jsou tepelné ztráty na 150m² asi 5kw, vložka Romotop 3-7kw, vytápět hodlám ⅔ objektu napřímo akumulačně, takový 2t šamotek, magnezitu, cihel a třeba Skamotecku..

1. Podlaha to nejspíš neunese, jsme u kraje matlaniny, tak vyramuju těch 10cm instalační mezistěny která vede až dolu na základovou desku, naarmuju roxorem a pod celou vyzdívkou krbu to vyleju 5cm betonu, tím tu váhu dle mého dostatečně roznesu. Nebo ne?

2. Celé to bude u obvodové zdi, jedná se ale o přístavbu, ta zeď je teď uprostřed domu a za ní je pokoj. Přesto na SDK nalepím třeba ten Skamotec, dejme tomu 30mm, pak nechám větranou 40mm dutinu a zase Skamotec, řekněme 40mm a za ním už bude ono "akumulované peklo" o 400°C.. Sání pro topeniště bude z komína, a tady mě to napadlo.. Co takhle netahat sání pod vložkou z komína ale sát z té dutiny, která má plochu na zdi 2x2,4m, a ještě vlastně z mezistropu nad celým krbem. Do mezistropu bych vyvedl ono sání z komína a celou tu dutinu hermeticky uzavřel před okolním světem.. Šlo by to přes to takhle?

3. Vložka rohová, ověšená akumulačníma vložkama, na opačné straně vyzdívky komín, mezi tím natažený kouřovod s nějakým tím jednoduchým výměníkem. Celé to designově obezdím Skamoteckem a do vzniklých dutin bych vyskládal veškerej akumulační materiál co najdu. Střed udělám plný ale všude okolo nechám mezery pro proudění, které dle mého vznikne ohřívajícím se vzduchem od vložky, které půjde nahoru a kolem kouřovodu, a protože pod vložkou vznikne tah, začne to pomalu okolo točit vzduch, celé se to prohřeje a my se v obývákách neupečeme po hodině topení..

4. Má to cenu cpat tam tolik akumulační hmoty při našich ztrátách? Respektive kolik můžu čekat naakumulovaného tepla řekněme z 2t cihel?

Nějaký postřehy kucí?

Třeba takovej Orlovák musi mejt doma vysoký pece, tak sem hoďte jak máte doma krby vy, já až to sesmolím, tak se taky "pochlubím" :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 03, 2023 8:17 pm

Lochy
Příspěvky: 287
Registrován: pát črc 14, 2017 9:14 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Chvíli jsem krbovky prodával a montoval a pár krbů viděl, ale nejsem žádnej expert. Zkušenost mám tu, že když to namontuješ jinak, než to vymýšlel výrobce, tak se to může chovat nepředvídatelně. Speciálně s přívodem vzduchu v zatepleným baráku, kde přirozeně netáhne, bych moc neexperimentoval, případně bych byl připravenej na nucený přívod ventilátorem, zejména pro zatápění.
Druhá věc, je dobrý mít kam vyhnat přebytečný teplo, radiátor v podkroví, akumulačka apod., protože když už si jenom v trenkách a pořád z tebe leje, tak to není žádnej extra zážitek. I když zase nemusíš v létě do Egypta.
Potřebný výkon se dá spočítat, lidi mají tendeci to spíš předimenzovat, a pak nevědí kam s teplem, škrtí to, pak to dehtuje a tak, dají se o tom vést hodinový debaty...
Víc Ti k tomu neřeknu
úte led 03, 2023 8:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Lochy díky, zkusim na to myslet, eště mě usměrní topenář, tak to snad nepos*ru :wink:
Slabší vložku sem nenašel a je mi jasný, že to bude na ručník jak se to rozjede, proto to ženu do materiálu a okolo bude izolace, aby to sálalo pomalu :think: Bohužel jinam to teplo poslat nemužu, leda do komína..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 03, 2023 9:05 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Prouza88

Příspěvek

Nemáš vůbec žádný radiátory? Pac v tvém případě ideální kamna s výměníkem a akumulační nádrž
úte led 03, 2023 9:12 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Venco, kdepak, jedina akumulace v baraku je 150m² betonu o síle ~10cm :wink: Jinak eletrika, solary a vzduch vzduch tepelko 8) Na nic jinyho neni místo, je to divnÿ, ale funguje to celkem slušně..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte led 03, 2023 10:16 pm

Lochy
Příspěvky: 287
Registrován: pát črc 14, 2017 9:14 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Znovu jsem to pročetl, ty ale neplánuješ teplovodní výměník, bude to jen klasická vložka teplovzdušná?
Pokud ano, pak tedy upravuji příspěvek, pro přívod vzduchu platí stále to samé, ale s tím teplem v místnosti to bude jinak, bude záležet, kde to bude stát, jak jsou dveře okna, jak tam bude probíhat proudění vzduchu a odhaduju, že to bude treochu loterie, ale dá se to řešit větráním, způsobem topení, časem topení, třeba zjistíš, že je vhodný zatopit brzy ráno nebo pozdě večer, záleží kdy a kde se v domě vyskytujete a tak, jestli z toho chceš mít hlavní, nebo doplňkový, nebo jen špičkový zdroj (jen přitápění v extr. mrazech). Třeba chceš i rozvody teplýho vzduchu...
stř led 04, 2023 6:59 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Koukni na situaci..
Obrázek

Rozvody neplánuji ani vodní výměník není na co napojit, je tam volnej průchod a moc dveře nezavíráme..
Zdroj příležitostný, výkendy, nálada :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 04, 2023 7:49 am

Lochy
Příspěvky: 287
Registrován: pát črc 14, 2017 9:14 am

Re: Prouza88

Příspěvek

ber to, prosím, jen jako můj názor a inspiraci
pokud to máš na příležitostné topení, taky bych to udělal hlavně funkční a hezký, aby se Vám to líbilo a moc bych to nekomplikoval. taky musíš počítat s bincem, budeš nosit dřevo, skladovat ho, čistit vložku, optimálně vysávat, ten vysavač taky musíš mít kam dát, bude se v té místnosti víc prášit
Podle dispozice odhaduji, že místnost s krbem bude přetopená, teplo dostaneš do koupelny a sousedního pokoje dveřmi, ale do té druhé půlky (na obrázku horní) domu to půjde hůž. jasně, mohl by sis uděla ventilátor skrz zeď, ale je to zásah do stěny, elektrika, hluk, prach a atmosféru do těch dalších místností ventilátorem fakt nedostaneš. Spíš by to šlo průvanem, tzn. mít v druhé půlce pootevřené okno, ale zase ti to bude tahat prach po baráku.
Přívod vzduchu bych udělal podle doporučení výrobce a firmy, která to bude montovat, a podle technický dipozice, co tam je a není možný, obložení hlavně hezký, výměník na komín bych neřešil, těch pár wattů tě nevytrhne, je to taková vopičárna, který spíš komplikuje čištění komína a proudění spalin, a i proto bych šel rychle do komína, aby se snadno ohřál a správně táhnul. Každopádně to by ti měl říct kominík, jaký tah potřebuješ, aby to chodilo, protože tah komína taky dělá divy.
Přívod vzduchu a komín je to nejdůležitější, aby to fungovalo a nelezlo Ti to na nervy.
stř led 04, 2023 8:33 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Lochy, jak říkáš, sichr kdyby náhodou nešel proud, ať je to hezký a ať to topí :)
Výměník sem myslel jen toto právě kvůli čištění:
Obrázek
Do těch místností vedle se to dostane, horko těžko, vím, průduch nechci a hlavně u našeho baráku, tam to chce pomalounku, polehounku a to teplo se rozleze všude :wink:

Hele vemu si to k srdci a uvidim, představu mám, snad i aby to fungovalo jak potřebuju a uvidime :think:
Hlavně dík za postřehy :!:


Jináč, dnes sem hlásil Tondovi závadu :doh:

Obrázek Obrázek

Já nevim co sem kde komu, zas voda z motoru :pray:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 04, 2023 7:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

No jo, tak praskl chladič :doh:
Obrázek

Už tam maj na dilně dvě moje auta.. Maj strach, jestli mi prej Tonda svěří další, tak už se jim tam nevejde :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 06, 2023 9:36 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

No měl by jsi dostat nějaký pípák, aby na dílně byli v klidu, neb neví, kdy se objevíš. :D :D :D :D
Jinak jsem četl tvůj záměr s krbem, a doporučuji tvé manželce, aby dobře pojistila barák. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 06, 2023 3:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Blboune :lol: To sem tak v úterý potkal kolegu s mym bejvalim autem, šel sem za nim jak mi začla týct voda.. Řikám, nemáš destilku? "Nemám Luki.." Libore a nemáš ani fridex? Se podival a povidá: "Ty si nedáš pokoj viď.." :mrgreen:
Další mi povidá, "Ty v*le, já už mám normálně strach otevírat ty tvoje fotky, co mi posíláš" :mrgreen:

Hele barák pojištěn, v letě sem to předělával, 7míčů minimum, jinak berou tržní cenu, tak mužu vklidu "řádit" :lol: Já sem vlastně pojištěn v rámci baráku na kde co..

No a protože mi asi začla nucená dovolená, otevřel sem si u hlídání dětí jedno :mrgreen:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 06, 2023 3:38 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

:D :D :D Já sem vlastně pojištěn v rámci baráku na kde co. :D :D :D
Nevěřím, že jsi pojištěn proti domácímu kutilství. :D :D :D Zápis od pojišťováka. "Poté co zapálil poprvé v krbu, vzplála celá budova, díky neodbornému zásahu do nemovitosti." :D :D :D
NEEE ať se dílo daří, ať jsi lepší než za volantem. :wink: :wink: :wink:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 06, 2023 6:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 14 hostů