Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Přesně, Svitko pravidelně ukazuje, že je lepší než tovární jezdci a přesto si ho žádná továrna ještě nevytáhla.... :think:
pát led 15, 2021 9:32 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Dočkal se Kubiena, dočká se Brabčák :D
Továrna ? Ale to by ten stroj musel být rychlejší, a stejně spolehlivý, jakou současná, zřejmě replika KTM. A ještě by musel dávat smysl Český jezdec obecně. A v továrně je možně, že jezdí pod většïm tlakem...
pát led 15, 2021 9:37 pm

Uživatelský avatar
H-car
Příspěvky: 208
Registrován: pon lis 30, 2009 8:22 am
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Děkuji přispěvatelům fora :clap: stačí číst a najdou se všechny aktuální informace (pokud nemám čas sám hledat a sledovat). Jinak za mě parádní Dakar do poslední etapy :2d: (teda, až na Valtra doufám, že to dobře dopadne :pray: ), byla doba kdy po třetí etapě pomalu nebylo komu fandit takže paráda.
Problém bohužel PR a snaha se zviditelnit za každou cenu jedné stáje :savle: .. škoda, že dochází u některých trestných činů k promlčení ....
pát led 15, 2021 9:38 pm

Marko
Příspěvky: 1114
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Nemam moc cas pisat...len zopakujem moju davnejsiu poznamku k tym snom o tovarni...Svitko, ani Michek nie ju su pre tovarne nijak zvlast zaujimavi. Obaja su z malych trhov, financne slabych trhov, a trhov kde moto sezona trva len par mesiacov.
Zaujimavi su naopak spanieli, portugalci, francuzi, australcania, americania, latinoamericania, juhoafricania. Alebo aspon nejaky anglican (bohaty trh), Rakusan (domaci jazdec).... Teda ti, ktori plnia aspon jednu podmienku: velkosti trhu, sily trhu, celorocnej sezonnosti trhu...
Svitko, a asi aj Michek (vyzera na to) patria k tej spicke, ale ani jeden nie je "rozdielovy jazdec". (Taky momentalne v motorkach nie je.) A bohuzial maju hendikep malych a slabych trhov - takze pre tovaren su v porovnani s Barredom, Brabecom, atp... marketingovo nezaujimavi. (Btw. Hero, ani Sherco nie su tovarne (minimalne nie ako KTM, Honda) - tade moc cesta nevedie - okrem toho, si tam treba miesto normalne zaplatit).

U koho si myslim, ze ma velky potencial na naozajstny tovarensky team je Skyler Howes.
pát led 15, 2021 10:06 pm

toulavejtom
Příspěvky: 835
Registrován: sob led 04, 2014 1:09 am
Bydliště: Neratovice

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

za mne letošní Dakar určitě lepší,náročnější a organizacně v době covidu zvládnutý asi dle možností než minulý ročník.Na další ročníky bych ale uvítal více větších dun(pokud tam vubec v lokalitě takové jsou),obecně asi méně rychlých úseků,kdy se jen drží pedál na podlaze,,upřesnění pravidel a jejich vetší pezentaci fanouškům(bezpečnostní pauzy,neutralizace,maratonska etapa,vysvetleni u každe penalizace za co je udělena),urcite bych zrusil nesmyslne pravidlo pro motorkaře o počtu zadnich gum,,zrusil bych promichane starty napříč kategoriemi,pripadne vytyčit trasy pro moto,čtyrkolky,ssv a dát auta a trucky zvlášť na jinou trat pokud to bude mozny alespon nektere etapy.
Naše kluky a piloty vubec nebudu hodnotit,za mne jsou to vsichni borci at uz bojovali o bednu,nebo nekde na chvostu startovniho pole,,samozrejme jsem fandil všem napříč kategoriemi a byl nadšenej když se povedla bedna v etapě a frustrovanej kdyz se neco nepovedlo,,,jediny co chci vyzdvihnout,jsou vsichni mechanici a lide v zázemí týmů,který tam odváděli neskutečnou dřinu a mají být na co pyšní.
A taky chci podekovat tady na fóru vsem přispěvatelům,kteří sem dodávali aktuální a užitečné informace.
na závěr chci jen popřát brzké uzdravení Jardovi Valtrovi.

Díky všem a těším se na další ročník plný Beduínů pro České týmy
ToulavejTom
pát led 15, 2021 10:06 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Chtěl jsem to také shrnout, ale po pročtení příspěvků by to bylo zbytečné :D

Je mi líto Jardy Valtra, nejel sice asi úplně podle očekávání, ale ta dnešní rána byla smůla jako hrom :wall:

A líbilo se mi to co dnes udělal Aleš - prostě to zkusil. Sice to nevyšlo, ale bylo vidět, že umí jet také kudlu (Macík musel asi hodně koukat, když ho předjel). Osobně souboj o nejlepšího čecha neprožívám- ale, ano teď uznávám, že nyní nejrychlejším čechem je Macík 8)
pát led 15, 2021 10:10 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

:) Z rozhovoru MM pro sport je skutečně cítit velká euforie. To že mají zájemce o koupi je logické, postavit špičkový závodní vůz pro externí zájemce umí kromě nich už asi jen De Rooy. Továrny na Východě nepočítám, ty by to zvládly v pohodě i ve větších počtech, ale nebudou sami sobě vytvářet konkurenci. Jako liazáka mně trochu mrzí, že to budou asi zase Iveka, ale jiné řešení už bohužel není, i kdyby ti zákazníci chtěli trambus, tak už nejsou k dispozici kabiny, navíc na Západě ta značka není moc známá. Tak třeba příští rok s nimi pojede i Dan Stiblík a LIAZ Franta.
:driver:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
pát led 15, 2021 10:21 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Možná,že Dan bude jeden z těch co si v Sedlčanech nechá něco postavit :think: :hand:
pát led 15, 2021 10:27 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Jen takový dotaz, když je řeč o stavbě nového kamionu, má někdo představu (rámcovou) na kolik to zájemce vyjde? Třeba jako Jardu Valtra........ :think:
pát led 15, 2021 10:30 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Na mechaniky jsem zapoměl :wall: A na Škodovku :housle:
Nezapomenutelné jsou pro mne záběry z kamer v trychtýřích (Peru) na zoufalá vozítka.
Čím dál víc mi chybí rozsáhlejší video materiál, chybí mi přímý přenos.
Přímák je podle mě levnější a jednodušší na výrobu, než hajlajtové bloky, byť u dakaru může být problém s funkčností tras a linek.
Tohle by Dakar ještě více přiblížilo lidem. Bivak známe, on board také. Co se děje na trati ? Nemáme páru. Samozřejmě by se to asi v týmech zneužívalo.

Díky všem, co sem přispívají.

Kocour jednoznačně řekl, že Liazka už nepojede.
pát led 15, 2021 10:41 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Možná to řekl jindy, ale já slyšel, že LIAZ už nepostaví, ne že nepojede. :wink: Závodní kamion? Hm tak 10 milionů plus mínus by to mohlo být.
Filip Nikl
pát led 15, 2021 11:13 pm

knacam
Příspěvky: 66
Registrován: pon led 15, 2018 11:26 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Malé shrnutí i z mé strany:
MM, AL – vše už bylo napsáno. Pěkné výkony, ale historie si pamatuje bohužel jen vítěze…
Mentorův světový tým komentovat nebudu, na to mám příliš provinční uvažování.
A teď pánové, kteří sice nefigurovali v polemikách, kdo je Nejrychlejší Čech, ale o to sympatičtější. Kapku se na ně v debatách zapomínalo.
JV – z mého pohledu moc sympatický chlapík, rodinný tým zatím v záběhu, ale s velkou budoucností. Bylo vidět, že si to moc užívá a o to víc mě mrzí dnešní nehoda, snad vše dobře dopadne.
TT – hendikep výkonu byl kompenzován zkušeností pilota a spolehlivostí techniky a po všech záchranných a zvracecích zastávkách stejně jako penalizacích za nezastavení skvělé umístění.
Letos moc pěkné barevné šipečky, už jsem nemusel jen sledovat toto fórum, ale sám jsem si mohl udělat obrázek o stavu na trati.
A co nás čeká napřesrok? Kromě Karla vyjede oprášený Franta a přidají se třeba Lojza s Ferdou. Pak nás čeká buď E-lady nebo úplná novinka E-komtesa. Jinde už v Tatře nevyjedou piloti, ale v rámci korektnosti to budou sexuálně neutrální bezbarvé subjekty za volantem (pro kosmopolity Neutral Colourless Driving Subjects – NCDS). Všeobecně sjízdné, samozřejmě.
Žlutý V taťka zrehabilituje záda a oranžová Tatra dostane automat – a oba budou na AER 2022.
Bylo mi ctí tu s vámi dva týdny pobýt a díky za všechny příspěvky a postřehy.
pát led 15, 2021 11:41 pm

Uživatelský avatar
Basstl
Příspěvky: 98
Registrován: sob led 18, 2014 6:40 pm
Bydliště: Teplice

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Nebudu tu dělat shrnutí, protože téměř vše bylo řečeno.
Tak jen to co mě v posledních dnech zaujalo a co jsem tu nezaznamenal (možná to tu je, ale nečetl jsem 100% úplně vše).
Alda - za poslední 2-3 etapy je cítit velká frustrace. Za vše hovoří to, že na rozdíl od MM, nebo MP nemá na svým FB fotky z podia.
Fandil jsem mu a mrzí mne že mu dnešní útok nevyšel, ale jako zadostiučinění beru to, že ho předstihla má druhá nejoblíbenější posádka.
Doufám že se to nijak neprojeví na příštím Dakaru. Bylo by fajn vidět zase Lopíka s doprovodným kamionem. Myslím že to je dobrá strategie a v současných podmínkách asi jediná možnost jak uspět.
MM přeju mu úspěch. Je mladej, dravej, má kvalitní techniku i team. Věřím tomu že to příští rok posunou zase o kus dál.
K jeho ohnutým spojovačkám bych jen dodal, že to (údajně) bylo způsobeno brzdama na přední nápravě. Jakmile je opravili, tak přestali spojoivačky ohýbat.
3 vyhraný etapy jsou skvělej úspěch. na druhou stranu je třeba si přiznat, že to bylo v druhý půlce soutěže a Kamaz už nejel na 100%, ale udržovačku, aby dojeli na prvních třech místech a současně ubrzdili Lopíka, kterej v tý době byl jejich nejvějtší konkurent na bednu.
Buggyru v čele s Kolocem radši komentovat nebudu. Jedna velká trapárna a je mi líto jezdců co za ně jezdí. Výkony jsou upozaděny hloupou aférou Koloce.
Nikdy jsem ten team moc nemusel, ale tímhle u mne skončil.
Jardovi Valtrovi přeju, ať se brzy uzdraví.
To je tak asi vše.
Díky za tohle forum. Moc sem nepřispívám, ale každoročně hltám veškerý informace okolo Dakaru.
sob led 16, 2021 12:15 am

Lu112
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 29, 2017 4:07 pm

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Děkuji všem za příspěvky a zhodnocení letošního Dakaru. Bylo to zase záživné letos zpestřené několika aférkami (viz. holky z Roudnice). Trochu mě mrzí, že se letos diskuzí neúčastnilo několik mých oblíbených odborníků. Mám ale jeden dotaz, který si nedokážu sám nějak logicky vysvětlit. Jde o kategorii SSV, kdy 11. seriových Can-Amů na hlavu porazí několik let a za nemalé peníze vyvíjené speciální prototypy na platformě Can-Amů. Jsou tyto prototypy snad něčím omezené (výkon, hmotnost atd)? Dokázal bych pochopit, kdyby to byly jeden maximálně dva stroje (fenomenální pilot, obrovské zázemí týmu, který každý den postaví nový stroj a hlavně závodnické štěstí). To je jako kdyby si deset pilotů kamionů zakoupilo sériové Kamazy, provedlo několik dílčích úprav (namontování ochranných rámů, zvýšení výkonu, výměnu tlumičů atd) a začalo na hlavu porážet současné několik let vyvíjené speciály. Třída SSV dle mě ztratila původní záměr, kdy to mělo být nejlevnější závodní nářadí pro účast na Dakaru. Překvapuje mně, že ani "nejprofesionálnější současný závodní Dakarský tým", který má nejlepší konstruktéry a závodní inženýry nedokázal postavit konkurence schopné závodní náčiní a musí překrucovat pravdu, tím že uvádí, že vyhrál na Dakaru kategorii prototypů, která ale neexistuje. Jak všichni víme skončily ve své kategorii na 11. místě. Děkuji všem komu se povede toto nějak uvést na pravou míru a nějak to logicky vysvětlit.
sob led 16, 2021 6:51 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2021 průběh 2. poloviny

Příspěvek

Filip ví jistě lépe, než já, kolik auto stojí. Zaslechl jsem, že u Lopraisů i MKR se říkalo dvacet milionů. Jedna paní povídala.
sob led 16, 2021 7:47 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů