Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Po zvýšení platu budem v čistom zarábať viac, rovnako, alebo menej než teraz?

Anketa končí za čtv bře 10, 2022 10:15 pm

Viac
1
20%
Rovnako
2
40%
Menej
2
40%
 
Celkem hlasů: 5

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Sof, včera jsem se na myčce bavil s jedním Polákem. Takový dobrý týpek, že mě už viděl a bla bla. No došla řeč i na peníze. Prý konečně začli mít normální plat. Mají to v Polsku trochu komplikovanější. Nemají už diety, ale nestrhavaji jim z celé výplaty daně. No po konkrétních číslech jsem nepátral.
čtv čer 30, 2022 7:14 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

V Polsku je normální plat 20 000zlotych takže ok.
čtv čer 30, 2022 8:21 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

No Jožine moc si nefandi. Mi to přijde taková doba,že firmy potřebují obnovit lidské zdroje. Takový jako jsi ty, jsou pro firmu nerentabilní. Takových lidí je potřeba se zbavit a nabrat nové, blbé, ale pracovité. To znamená za málo peněz, hodně muziky.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv čer 30, 2022 9:14 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

4215 píše:
čtv čer 30, 2022 9:14 pm
No Jožine moc si nefandi. Mi to přijde taková doba,že firmy potřebují obnovit lidské zdroje. Takový jako jsi ty, jsou pro firmu nerentabilní. Takových lidí je potřeba se zbavit a nabrat nové, blbé, ale pracovité. To znamená za málo peněz, hodně muziky.
:thumbud: :thumbud:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát črc 01, 2022 7:12 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Ale prdlajs, kolik jsi videl novych pracovitych? Vikendy nechce jezdit skoro nikdo, driv to bez toho neslo. Pokud mas trosku zdravy ho.no tak se dnes musis mit dobre. Pokud se nemas tak je na prd bud firma nebo ty
pát črc 01, 2022 6:01 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Přesně tak, kolik lidí mělo před 10 lety fix na den. Od km, z fakturace, od tuny. Dnes všichni minimálně 2000 na den úplně na pohodu. Týdny venku už taky nikdo nejezdí. Kdo jezdí s nejnižší kabinou? Taky nikdo. Vše xl, XXL atd. Kdo si něco sám dělá na autě? Vše full servis. Přijde mi, už ani policajti nestavaji tak, jak dřív. Jediný problém jsou přeplněné jak dálnice, tak parkoviště a zavřené všechny místa, kde se dalo parkovat. Za to si ale mužem sami. Jinak už je to dnes těžce pohodová práce.
pát črc 01, 2022 7:14 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Čest vyjimkam typu Prouza :D
pát črc 01, 2022 7:15 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

to VencaR: No co si představuješ pod pojmem pracovitý??? Já to uvedl, v kontextu, že to je přísloví. Ale doslovně by tam mělo být, takový, co neodporuje, co splní všechny příkazy dispečera, aby on se měl dobře,(většina dispečerů jsou taky zainteresovaní na fakturaci) dbal na minimalizování nákladů (aby se měl dobře majitel).
Jinak nových jsem viděl mraky, někteří jsou šikovnější, někteří jsou blbější, za to s více aplikacemi.
Jinak já se mám dobře, ale to je tím, že u firmy otročím už dost let. Taky to už cítím, už mi je naznačováno, že za stejnou práci co udělá nějaký venca který je u firmy pár týdnů já mám vyšší mzdu, tudíž ta přeprava je dražší.
To Pawell:Jinak už je to dnes těžce pohodová práce. No tak to je fakt. V pondělí, úterý se proboxovat z východu na západ, středa, čtvrtek se proboxovat zpět do čech. Vlastně pohodová práce to je, když máš žolíka. Ale jinak na jednu kartu to je pěkná dřina. Policajty nezajímá proč máš každý den 9.30hod jízdy. Oni potřebují taky "fakturovat".
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát črc 01, 2022 9:03 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Tak řidič je ve firmě jenom od toho, aby plnil příkazy dispečera a vydělával majiteli peníze. Na co jiného by tam byl? :-D

Asi záleží, jak to prožíváš. Já třeba tím, že jsem sám sobě dispečerem, tak když už mám pořešenou práci a zbývá mi to "jenom" odjet, tak si piskam. Vyjíždím každé pondělí ze Zlína na západ, Benelux, Francie a nic tak strašného na tom nevidím. Celý den sedím v perfektně klimatizované kabině se solidním audiem, v podstatě se to řídí celé samo. Já díky současnému neomezenému internetu jen poslouchám cokoliv mě napadne na Spotify. Co chtít víc? :lol: jasně, zlehcuju to, ale fakt si moc nemáme na co stěžovat. Akorát to parkování...
pát črc 01, 2022 10:03 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

to Pawell:Asi záleží, jak to prožíváš.
Už 20 let se snažím pracovat dle Baťova systému (loajální zaměstnanec). Už 20let prožívám, poslouchám nářky soukromníků tvého typu, jak to velké firmy kurví jak soukromníci podlézají ceny, neb jim ta cena stačí, protože řidič je i dispečer, a servisní technik, jak velké firmy se slučují, aby vyšachovaly malé a střední autodopravce.
Zrovna nedávno jsem měl debatu s dispečerem, proč musím nutně nakládat ve čtvrtek fůru s odjezdem ihned, když se ta přeprava vozí(nakládá) denně. Dozvěděl jsem se to následující týden, když jsem skládal obaly, tak tu samou přepravu nakládal vysmátý soukromník co mi tvrdil, že to jezdí stále tak. Mohu spekulovat ale mužu si myslet, co v tom je.
Teď se mi dostal do rukou telefon(sim karta) kde nebyly vymazány SMS-ky. Ze svých zdrojů vím komu v minulosti ta sim patřila jsem se dozvěděl, kolika lidmi(spedicemi) práce od Hermária až po konečného autodopravce projde, mě udivilo. Už jsem to zde psal, projdi se po Zlíně a koukej v centru po barácích a zjistíš co je firem zabývající se Spedicí.
Jo jinak mám se rád ale co jsem viděl ve středu nad Kasselem na A7, jak nějaký dobrodruh ze Slovenska (auto mělo SK registraci) dokázal sundat kolo do cesty na návěsu, bez asistence policie a autobahnmisterei, tak z toho mě zamrazilo. To si radši zaplatím člověka, co mi to zařídí.
v podstatě se to řídí celé samo Denně vidím takové fahrery, co levá noha za uchem, pravá ruka na chytrém telefonu, oči na dispeleji sledují kde je dálnice červená a pak asistent nestačí zareagovat a oni se válejí přes oba pruhy dálnice. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 02, 2022 8:35 am

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

To je ale všechno jenom trh. Kdo dá lepší nabídku zákazníkovi, ten jede. U dopravy je ten jeden obrovský problém, že se moc nedá ohánět kvalitou. Odvezou to všichni stejně. Rozhodující je tedy z 90% cena. Proto se vždy bude jezdit za minimum. Když bysme místo dopravy vymysleli třeba lék na plesatost, napalime si cenu jak chceme. A stejně prodáme. :lol:
Spedice mě vůbec nezajímají, nebo nevím, co je na nich špatného. Když se mi nelíbí cena, tak nejedu ne? Mě zajímá jen cena za přepravu. Od koho to je je mi uplne jedno.
"spedice" fungujou totiž
ve všech oborech lidské činnosti. To není žádná specialita dopravy. Znám třeba osobne několik potravinářských "spedic" . sro ve kterém je jen sám majitel. má kontakty do retailovych řetězců a je schopný dostat tam nějakou fabriku s jejich výrobkem. Všichni spokojeni.
sob črc 02, 2022 7:04 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

to Pawell: No fajn, můžeš si vybírat, nic tě netlačí (lesing, nafta, mzdy) tak jezdi jak chceš, můžeš zůstat i doma a užívat si vydělaných peněz. Nevím co jezdíš, ale hlavně v budoucnu nechoď s nářky, že přišel nějaký zlíntrans a podlezl tvoji dobrou cenu a ty jsi v řiti, že ti to nedává ani na naftu. Ještě je taková věta co dost slyšívám, "Když to nepojedete za tu cenu,co vám nabízíme, tak to odvezou poláci za polovinu."
Znám třeba osobne několik potravinářských "spedic" . sro ve kterém je jen sám majitel. má kontakty do retailovych řetězců a je schopný dostat tam nějakou fabriku Jak myslíš že tento byznys funguje??? To samé je se spedici v dopravě.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 02, 2022 8:09 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

"Když to nepojedete za tu cenu,co vám nabízíme, tak to odvezou poláci za polovinu."
zdá sa my, že väčšina z vás, za celý čas čo som založil toto vlákno, nepochopila o čom je a čo sa v poľskej doprave zmenilo.

Zárábam síce o pár eur menej, zamestnávatel ma (dočasne) ojebáva na dovolenke, ale dlhšom meradle nemá šancu a dovolenku bude musieť platiť podľa zákona. V skutočnosti, som si obrovským spôsobom platovo polepšil a spolu so mňou každý šofér, jazdiaci medzinárodnú dopravu, na poľskú pracovnú zmluvu.

Naozaj ste nepochopili čo sa v Poľsku v doprave stalo?

Nezaložil som to, aby som sa sťažoval na svoju výplatu a na svojho zamestnávatela, založil som to preto, aby som ukázal čo pre polských šoférov urobil polský štát.

Naozaj nechápete ten rozdiel, keď sa môj šoférsky plat behom jedného mesiaca zmenil z cca 460 € na cca2000 €? Naozaj nechápete, čo to znamená pre poľské firmy a ako im behom jedného mesiaca zdraželi šoféri a zvýšili sa im náklady?
sob črc 02, 2022 9:02 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

Jasně že mě tlačí leasing a nafta. Jako každého. O super kšeft jsem přišel tak rok a půl zpátky. Odvedl jsem vždy 100% práci, někdy i nad rámec, ale sehnali někoho o 2 litry levnějšího. Tak jezdím jiný, ne tak dobře placený. Smůla no. To je ale právě to těžké, sehnat a udržet ten kšeft. Odjet to je to poslední. Ale to je jedno, já jsem jenom psal, že ve srovnání s minulostí je klasická mkd dneska fakt lehká, navíc si soferi fakt můžou vybírat.

Sof. Tak dobře pro tebe samozřejmě.
sob črc 02, 2022 9:52 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zvýšenie platu v PL

Příspěvek

to Pawell: Všechno souvisí se vším. Když to tedy ořízneme na téma jen to odvézt, tak dříve nebyla taková hoňka, sice nebyla technika, ale když jsi řekl, že po nocích nepojedeš, že v noci se spí,přes den jede, tak s tebou nikdo nehl. Dnes máš tedy techniku a jsi jen součástka, která je vsunuta mezi sedačku a volant. Dispečer spočítá přepravu Just in Time a ty jedeš jak stroj, proti přírodě.
To sof: Trochu jsme se odklonili od tématu. :D :D O.K. Polská vláda pomohla polským řidičům, ale polští dopravci se s tím vyrovnávají po svém. V každém třetím autě je ukrajinský šofér a s těmi si dělají co chtějí.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob črc 02, 2022 10:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů