Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Zdenda63
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2022 4:14 pm

Přeprava trajektem. Tachograf neukončí směnu.

Příspěvek

Zdravím všechny.
Mám následující dotaz. Jezdíme pravidelně do Švédska. Rostock - Treleborg - Helsingborg a zpět. Vozidla MAN, tachografy různé. Siemens, VDO, Stoneridge. Nicméně, nikomu z nás to správně nezapočítá cestu zpět. Přeprava probíhá následovně:
Den 1 - v rámci 13h výkonu příjezd do Rostocku v cca 16:00. Vyzvednutí lístku a přejezd na seřadiště k lodi. Ukončení směny, cílová země "D" v 16:15 a čekáme na loď ve 22:30. Přerušíme 11h pauzu najetím na trajekt, do tachografu zadáme "Trajekt začátek" a následuje cca 6h plavby.
Den 2 - do Treleborgu připlouváme cca v 5:40, tzn. pauza je hotová. Do tachografu "Trajekt konec", výchozí země "S" a pelášíme do Treleborgu na vykládku. Tachograf je spokojený, nemá problém.
V Helsingborgu složíme zboží, naložíme obaly a jedeme zpátky do přístavu v Treleborgu.
Tam a zpátky cca 3h jízdy, plus 2h vykládka a nakládka.
Je plus minus 11:00, vyzvedneme lístek a jedeme na seřadiště. Cca v 11:15 ukončíme směnu, cílová země "S" a čekáme na nalodění. Loď pluje v 15:00. Nalodíme se, do tachografu zadáme "Trajekt začátek". Plavba trvá opět cca 6h.
V Rostocku jsme ve 21:00, sjedeme z lodi na parkoviště a zde doděláváme 11h pauzu. Ta by měla být hotová ve 22:15. Ale, i když "natáhneme" pauzu o najetí a sjetí z lodi anebo abysme se alespoň trochu vyspali, klidně i o 2h a vyjedeme např. až v 01:00 ráno, tachograf to prostě nevezme. Začne vypisovat, že už skončil výkon, že je přetažená doba řízení atd.
Tuší někdo kde může být problém? Nebo jak "donutit" tachograf aby ukončil směnu? Protože on ji neukončí a pořád pokračuje.
Díky za rady. Zdenda63
Naposledy upravil(a) Zdenda63 dne úte zář 27, 2022 6:42 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv zář 22, 2022 3:57 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

Nebude to tím, že pauza se může přerušit vjetím nebo vyjetím jen jednou.?
čtv zář 22, 2022 5:50 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

didi: dva krá, spolu najviac hodinu

Zdenda63: tachograf hlási chybu? Nie náhodou nejaké iné zariadenie, napríklad firemný komunikátor čo ráta aj pauzy? U nás sa to v podobných prípadoch stáva, tachograf je Ok, ale firemný komunikátor lodné pauzy nevie dobre zrátať a hlási chybu. Dobré by bolo vidieť výtlačky s tachografu.
čtv zář 22, 2022 7:21 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

Sof, máš pravdu. Teď konečně padla tak jsem na to koukl. No trajektem už jsem dávno nejel, tak jsem to zmotal. Žil jsem v domnění, že pouze jednou.
čtv zář 22, 2022 9:24 pm

Zdenda63
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2022 4:14 pm

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

sof
Ano, používáme firemní komunikátor zn. Transics.
Ale ten tahá data z tachografu. Myslím, že obráceně by to nešlo. Když je tachograf v pohodě, je spokojený i on :roll:
pát zář 23, 2022 6:35 am

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

My používame driver linc od Astrata. A ten lodnú delenú pauzu nevie dobre spočítať.
Obrázek

Na tachografe mám pauzu dobre urobenú, na výtlačku je to tiež OK, po stiahnutí karty čitačkou my vyhodnocovač Tagra ukazuje, že je to OK, ale palubný komunikátor od Astrata ukazuje zle spravenú pauzu. Chybu hlási až dokial neurobím kompletnú 9, alebo 11 pauzu. A tiež berie údaje len s tachografu.

---skús urobiť výtlačky s tachografu a dať ich sem
pát zář 23, 2022 10:00 am

Zdenda63
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2022 4:14 pm

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

sof
V úterý plavu, tak udělám výtisky
pát zář 23, 2022 3:04 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak donutit tachograf aby ukončil směnu když chci já

Příspěvek

Mám sice volvo ale to je jedno.toto je jeden z důvodu proč tam nechci jezdit ale to je taky jedno.muzes dvakrát a to vše do hodiny.musis se vlest do 13 h výkonu,ne do 15. A kdy kdyz tento manevr začínám dávám si pozor aby nikdy nepřekročil na tzv.postel,při manévru.v Polsku přístavu couvas i půlhodiny na spigle do zadu, včetně potahování,vůbec motor nevypínám takže tak jsou furt kladiva.pak to ten tachograf sečte dobře.vzdy mas mít pauzu součet 11h,ne že postojis 3,na lodi 6,sjedes a jedeš.ti je špatně.dela to taky mraky lidí především ze Slovenska a taky za to platí tučné pokuty v Polsku hned .
ned zář 25, 2022 11:46 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Přeprava trajektem. Tachograf neukončí směnu.

Příspěvek

Holyhead Dublin 80% jízd to nejde udělat do hodiny. A to parkuji 2km od lodi. Takže pak druhej den jedu na nuly. A mám v pici. Nikdy mi nikdo nic neřekl. Ani anglan. Není to moje vina. Tři dlouhý stání tam sou, ze to trvá za to já nemůžu. Výtisk a jede se dal
čtv zář 29, 2022 2:29 pm

Zdenda63
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2022 4:14 pm

Re: Přeprava trajektem. Tachograf neukončí směnu.

Příspěvek

Díky všem za snahu pomoci, ale asi je to neřešitelný problém. Potíž bude nejspíš v tom, že během 24h udělám dvě trajektové přepravy.
Teď v úterý taky... Bral jsem z Hastvedy dřevo. Přijel jsem do Trelleborgu ve 14:10. Honem pro lístek a na loďku. Stena, odjezd v 15:00.
Terminál C, špůr 106 už byl skoro vyjetej, šup tam a bez zastavení jsem plynule najel až do lodi.
Ve 14:40 - cílová země "S", trajekt začátek.
V 05:50 - trajekt konec
Vyjetí z lodi v Rostocku, hned před terminál, trvalo mi to cca 6min.
Pauza až do 03:30. Výchozí země "D" a odjezd.
A všechno špatně.... Teda podle tachografu.
Výkon překročen a po cca 3 hodinách jízdy i přejetá max. doba řízení...
Takže asi tak.
sob říj 01, 2022 8:21 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Přeprava trajektem. Tachograf neukončí směnu.

Příspěvek

Neb tachograf nezná takové ty vychytávky. Je to to samé, jako nedělní odjezd v 22.00hod. Máš vše v pořádku, časy jízdy (90h dvoutýdenní jízda), pauzy a stejně se ti připočte 4h jízdy k minulemu týdnu, takže kdyby tě chytli v 1.30hod v pondělí (letního času) , tak máš na tachografu 93.30h odjeto.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob říj 01, 2022 9:43 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Přeprava trajektem. Tachograf neukončí směnu.

Příspěvek

Zkus to dlouhé stání přepnout do kladiv.Co ti to pak ukáže.
ned říj 02, 2022 8:31 am

Zdenda63
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 31, 2022 4:14 pm

Re: Přeprava trajektem. Tachograf neukončí směnu.

Příspěvek

jose
To jsem jaksi nepochopil :roll:
Jak jsi to myslel?
ned říj 02, 2022 7:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů