Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Eště na tom ani nemá firemní nálepky a už to šidí kde může, tak to začíná, prvně mýto, OUTy, druhý karty, pak se začne ztrácet beton :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte kvě 16, 2023 7:39 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

David29
Obecně to je v Polsku asi jako v Čechách. Někde se mýto platí, někde ne. Nejčastěji se mýto platí na dálnicích a těch jejich silnicích "S".
Jestli chceš odpovědět na Tebou položené otázky, napiš odkud a kam jsi jel a pak není problém vyhledat, jestli jsi měl mýto platit nebo ne. Můžeš to udělat třeba v odkazu níže.
Ale ono už je to teď stejně jedno. Buď Ti to přijde nebo ne. Pokud jsi měl případně platit, najdeš to také v tomto odkazu vč. příplatku.....

https://etoll.gov.pl/cz/nakladni-vozidla/
úte kvě 16, 2023 1:16 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Jeli jse defatco Opono - Lezajsk. Dle tý mapy 100 PLN :-D
No mě ne, převozka je firmy a stejně za oknem nebyla moc vidět :-D

Ale taky systém na hlavu. Prej musíme mít plnou moc firmy... Tak nic.

Nevím, nechápu to - jsme v EU, a nemůže být jednotný systém...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte kvě 16, 2023 4:20 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak jestli vás někde zaregistrovali na kamerách, tak pravděpodobně to budete mít za 1 500 PLN, za nezaregistrování. Ale to je pakatel a už dávno jste to několikrát vydělali na tom, že jste auto koupili v Polsku místo v ČR.

Když jsem Ti poprvé psal o tom převozu, tak mě vůbec nenapadlo, že chcete jet do Polska a nemáte registraci. To jde zaregistrovat kdykoliv z jakéhokoliv počítače, třeba i těsně před jízdou. Mohli jste to udělat i u prodejce a ty doklady poslat dodatečně, to lze. Pak už stačí jen stáhnout appku do mobilu, složit na účet peníze, min. 20 PLN, spárovat tu appku s tou registrací a můžeš vyrazit, na telefonu vidíš, jak Ti to odečítá peníze.

S tím mýtem, jednotným v celé Evropě máš pravdu, ale je Ti to houby platný. Jestli Tě to potěší tak se na tom prý pracuje už několik let.....
úte kvě 16, 2023 5:54 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Člověk co to měl na starosti o appce vděl - a držkoval, že mu nejde spárovat s účtem (nevím jaký účet myslel).
Nevím, tohle je divný. Co má asi tak dělat člověk, co prostě jede z bodu A do bodu B a řeknou mu tohle...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte kvě 16, 2023 7:15 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

to david29: Ty s tím nedělej nic, jsi zaměstnanec. Máš na firmě od toho lidi, co jsou za to placení.
to 153: No tak první vlaštovka je na světě. Ta sdružená krabice od DKV. Já to mám na hodně států, třeba i na Švýcarsko. Jen na Čechy mám vlastní jinou krabici. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř kvě 17, 2023 6:17 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Já v klidu jsem. Kdyby něco, firma to pořeší... Ale ono z toho asi nic nebude, protože převozka za oknem a stejně byla na prd vidět. Já spíš jen tak ze zvědavosti

Lepší zážitek byl, že v jedný vesnici na trase Opono - Kudowo Zdroj jejich police odkláněla dopravu... Přede mnou jeli dva PL kamiony, ten druhý to vzdal a zajel ke kraji.. Navigace pochopitelně reagovala tak, že mě do toho místa vracela - a tak jsem jel za tím prvním. Jeli jsme stylem že jsme to ukradli, protáhl nás lesem, vesnicema, zákazem a protijedoucí auta uhejbala do škarp a vyjeli jsme v obci Laski. Kolega co je za mnou pak říká, že jsem s tím jel, jak kdybych to tu znal a člověk od prodejce co jel s náma se i chvílema bál :-D :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř kvě 17, 2023 6:48 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

David29
Ono to asi nedorazí, protože to nepatří mezi osm smrtelných hříchů, které jde vymáhat přeshraničně. I když už jsem viděl, že z Italie vymáhali také něco, co mezi ty hříchy nepatří.... Spíš jde o to, že pokud by jste se stejnou RZ jeli do Polska než to bude promlčeno, tak by to mohli po vás vymáhat na místě. Ale to asi nehrozí nebo je velice malá pravděpodobnost. Běžně tam asi nejezdíte.....

4215
Krabici DKV mám také, ale teď jsem jezdil do Keukenhofu do Holandska (téměř jako pravidelná linka) a v Holandsku to nefunguje. Platil jsem vždy před hranicema na pumpě kartou. Na podzim jsem byl v Řecku a také to nefungovalo. Ani ve Slovinsku nebo Chorvatsku to nefunguje....
stř kvě 17, 2023 11:09 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

to 153: Vlastně na Holandsko taky kupujeme, ale na Belgii ano, atd. Ono to je, že to tam jde nahrát nebo co. Mě osobně překvapilo to Svýcarsko. A u mě ještě řešili, zda HUGO ano, nebo ne. Zda tam jezdím, nebo ne. Asi nějaké obtížnosti.
A co mě překvapilo, nebo jsem koukal. Že to bere i mýtné brány v Rakousku. A to tvrdili, že to nejde. Satelitní německá a mikrovlná rakouská a proto musíme mít mraky krabic i když jsme v jedné Evropské Unii.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř kvě 17, 2023 12:30 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Máme v autech dvě krabice. Toll4you a Eurowag (shell a dkv je stejná krabice). Myta máme tak napůl, aby se zkusilo která země v jaké funguje. Ručo kupujeme vignetu Nl, SWE.
Tema krabicema nejdou zaplatit některé dálnice v itálii, tunel v antverpách, ani některá parkoviště, která se plati mytnou krabici. Takže krok vpřed a dva vzad.
stř kvě 17, 2023 4:22 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Přichází nový fenomén na naše silnice. Kdo nejede 94km/hod je netáhlo a brzda cest. Rumuni už běžně, a teď už i češi a ostatní. Dnes na D5 několik desítek aut. :wall: :wall: :wall: Jsem zvědav, jak se k tomu postaví Policie a Celníci. :?: :?: :?:
Jožin psal, že v Bogumíně už na to přišli jak si vylepšit výplatu, tak uvidíme jak se k tomu postaví západní okruh.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon kvě 22, 2023 7:33 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tady dole(Süd) se lítá kilo uz leta a nějak nam to nevadi :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 22, 2023 7:50 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

:D :D :D Tak jihovýchodní okruh taky neví jak si vylepšit výplatu. :D :D :D Ty stále žijou s dvojkou v krvi. :D :D :D Až přestanete chlastat za volantem, tak půjdou po V-diagramu. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pon kvě 22, 2023 8:53 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tachograf co mam v scanii stoneridge v-diagram nerobi. Aj som si stiahol navod a ani tam sa nic o nom nepise takze asi to ten tachograf nerobi :think:
Scania R450
pon kvě 29, 2023 2:17 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Mohu potvrdit, když sem tenkrát pověsil vlek bez ABS na strom, a firemní práskač řekl že sem letěl, nezmohl sem nic :doh: Jedinkrát v životě bys to potřeboval a on tam v-diagram néni :wall:

4215: Tady je to eště jako za starejch časů, vejplaty žádný oproti zbytku republiky, tak to musiš nějak dohnat :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 29, 2023 5:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů