Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Sof, nestav se na zadní, holt to tady každej má nějak hozený :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon kvě 15, 2023 5:12 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

sof

Příspěvek

Piš dál. Určitě někomu lezeš krkem, ale také určitě Tvé psaní někdo rád čte (třeba já). Tak to prostě je. Že se do Tebe opřelo několikrát pár lidí? Jindy Tě zase někdo pochválí. A už vůbec nelze zjistit, co si myslí všichni ti, kteří Tě čtou, ale nekomentují. To je přeci život. :P :hands:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pon kvě 15, 2023 8:28 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

čist polský mi moc nejde, ale i bez překladače jsem pochopil co se stalo..no Gruzínec no comment, mimochodem to co hážou za zvěrstva na Rusy, je dílem Gruzínců...kolik jich tady doleze s ua pasem? No máme se na co těšit.
úte kvě 16, 2023 6:34 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Gruzínec dnes exceloval v chemičce Marl.Helmut skákal dva metry.ten v žabkách tilku na tom vestu.jak mu začal dávat to jejich školení bezpečnosti zazvonil mu mobil.Natasa.a začli řešit co doma.To už Němec nevydržel a vypral ho ven.Auto nový robur actros na polskych číslech.Naprosty klidas.palec nahoru za mě i
úte kvě 16, 2023 7:41 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Sof ja čtu rád tvoje příspěvky ,ne se vším souhlasím, ale obdivuji co všechno umíš najít na netu za informace , To co se tam stalo je hnus kam až se to posunulo .
úte kvě 16, 2023 10:04 pm

Prevozník
Příspěvky: 114
Registrován: pát led 14, 2022 11:41 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

sof píše:
pon kvě 15, 2023 4:50 pm
A toto je len začiatok, bude ešte horšie.
Na odpočívadle v Tirolsku ubodali na smrť 35-ročného vodiča dodávky

https://trans.info/35-year-old-delivery ... rea-340390
stř kvě 17, 2023 2:40 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

V Česku chybí až 25 tisíc profesionálních řidičů
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... u-40432010
Podle Bicery by oboru prospělo, pokud by mohli získat řidičské oprávnění C nebo D řidiči od 18 let po absolvování školení v základním rozsahu 140 hodin. „Je iluzorní se domnívat, že delší školení nějak významně zlepší znalosti a schopnosti nového mladého řidiče oproti tomu, kdo absolvuje základní školení. Snížení věku na 18 let se nabízí i proto, že moderní vozidla jsou vybavená asistenčními systémy, které řidiči výrazně pomáhají při řízení a zajišťují i vyšší bezpečnost provozu,“ řekl Bicera.
Podle mě teda autobus od 18 je strašná zvrhlost :think: Nulové zkušenosti s řízením osobáku a tohle mi má vozit děti do školy autobusem? :shock: Jak tohle může někdo vůbec vymyslet a ještě veřejně navrhovat?
Ale i kdyby se jen u C (CE) snížilo získání ŘO na 18 let, čemu by to pomohlo? Možná v ten daný moment po změně na rok až dva skokově přibude víc řidičů. Ale v dlouhodobějším horizontu je to podle mě úplně jedno. Opět se to po dvou, třech letech po změně vrátí do stejných kolejí a opět budeme číst
Nedostatek se dále prohlubuje, protože profesi přestává ročně vykonávat zhruba 8000 lidí, přičemž ji začíná provozovat 5000.
Takže po těch dvou, třech letech věk opět snížíme na 15, ať opět nabereme víc řidičů? :pray:

Mimochodem jaké asistenční systémy výrazně pomáhají při řízení vozidla a zajišťují vyšší bezpečnost provozu? Že jde lehounce volant a řadí to samo asi není zrovna úplně to co zajistí bezpečí na silnicích :D
To že někomu nějaký pilot urve okap u baráku, vytočeným zadkem u návěsu orve zaparkovaný osobák, zapíchne se do nízkého podjezdu atd, to žádný asistenční systémy neohlídají :lol:
čtv kvě 18, 2023 5:43 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

mě bylo 17 když jsem dostal pres Svazarm C ecko, ale stejně by mě nenapadlo někde žádat tuto práci, praxe měla být dva roky na vojně a tam se s nějakými ztrátami a škodami v rámci armády počítalo. To musí být člověk úplně odtržený od reality aby napsal takový blábol že 18 letí kluci budou řídit kamiony. Nejde o to, že by to nešlo, jde o to jak se bude řešit zapracování těchto lidí.
čtv kvě 18, 2023 6:59 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Dneska už 17 letí hejsci lítají s kamionem (papírově traktorem) a stačí jim na to jen T. To mi také nepřijde zrovna moc košér :D
čtv kvě 18, 2023 7:16 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Já sem sedl na návěs rovnou z autoškoly a taky to šlo :think:

Ále pravda že to nebylo ono, to zas jó, ne že bych s tym neuměl dopředu dozadu, ale věděl sem toho málo..

Bus je kokotina, to maj dělat staří mazáci, ale o to v článku nejde mám ten dojem, oni chcou mladejm zkrátit profesák z 280 na 140 a nechat je jezdit ven s C+E a D..

Myslim že to školení je uplně k ničemu, pár mladejch sem vyslíchal a nevěděli z toho nic.. Asi by bylo lepší než aby vyhodili 50tis za školení aby dali nějaký firmě 20, 20 tomu klukovi a nechali ho měsíc s někym jezdit.. Ať udělaj na firmách "šéfšoféry" kteří budou moct takto "školit" a bude, po měsíci napíše posudek a je.. Nemá na to, tak si počká do 21 nebo udělá 140h školení.. A muže si mladej vybrat kde ho zaškolí, jestli firma co dělá Itálii, nebo Scandinávii, nebo i na tatrovce kolem komína :think:

Nás to ale taky nikdo neučil a jezdíme :wink:


Ale co sem stihl vypozorovat, jak mluví CHIP o těch asistentech, tak pro mladýho to nejhorší co mužou udělat..
Se koukněte někdy kolem, mladej, noťas, rádio na plný kule, noha až na tachografu, zaplej abštandtempomat a letí, jedním prstem to drží a vubec se nevěnuje řízení a nedělá si z toho nic.. Žádnej respekt z toho nemaj, šak je to jak řídit fábku :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv kvě 18, 2023 7:20 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ono taky kdyby se lépe plánovalo, tak bude stačit polovina kamionů. Už dlouho si všímám, že téměř každý 3tí kamion jede s polovinou nebo 3/4 nákladu. Teď přede mnou otevřel polský Duvenbeck návěs a má větší polovinu návěsu obalů. (Jsou to nesložitelné klece) Člověk to pozná lehce,podle zábran na návěsu. Vidím to i u sebe, kolikrát jedu s půlkou návěsu přes půl evropy. Říkám si není to můj problém, i kdyby jsem jel s jednou paletou, ale. Ono někdy to nejde, nebo takhle, je to složité, náklad má 13 tun na deseti paletách a nejjednodušší je sehnat celý kamion, než 16ti tunu. A jasně dispečeři, špeditéři jdou tou nejjednodušší cestou. Zákazník si přeje. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv kvě 18, 2023 7:26 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ale co sem stihl vypozorovat, jak mluví CHIP o těch asistentech, tak pro mladýho to nejhorší co mužou udělat..
Se koukněte někdy kolem, mladej, noťas, rádio na plný kule, noha až na tachografu, zaplej abštandtempomat a letí, jedním prstem to drží a vubec se nevěnuje řízení a nedělá si z toho nic.. Žádnej respekt z toho nemaj, šak je to jak řídit fábku :doh:
To je pravda, svatá pravda. Mám asistenty a chytrý telefon a jsem nesmrtelnej. :hands: :hands: :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv kvě 18, 2023 7:29 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

To jsou zase kecy. Tohle bude tvrdit pořád někdo. O nás starých to tvrdili ty ještě starší. Buď je někdo hovado a nebo ne, to je celé.
BES - běs
čtv kvě 18, 2023 7:56 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Prouza88 píše:
čtv kvě 18, 2023 7:20 pm
Já sem sedl na návěs rovnou z autoškoly a taky to šlo :think:
Já začínal jezdit v době, kdy ještě řidičů bylo dost. Takže mě bez praxe nesvěřili ani dodávku, ani pick-up. Až nakonec jsem musel dát za vděk Avii u pošty. Jinde se se mnou bez praxe ani nebavili.
Řidičáky jsem si na všechny skupiny platil ze svého. Na první skupiny jsem si vydělával o prázdninách na brigádách. Dneska je to přesně opačně, stačí jenom přijít, vše zařídí a zaplatí firma :D
Prouza88 píše:
čtv kvě 18, 2023 7:20 pm
Asi by bylo lepší než aby vyhodili 50tis za školení aby dali nějaký firmě 20, 20 tomu klukovi a nechali ho měsíc s někym jezdit.. Ať udělaj na firmách "šéfšoféry" kteří budou moct takto "školit" a bude, po měsíci napíše posudek a je.. Nemá na to, tak si počká do 21 nebo udělá 140h školení.. A muže si mladej vybrat kde ho zaškolí, jestli firma co dělá Itálii, nebo Scandinávii, nebo i na tatrovce kolem komína :think:

Nás to ale taky nikdo neučil a jezdíme :wink:
Tohle by mělo určitě větší smysl než to školení. Každý musí nějak začít. Ale začínat v 18 s autobusem, to snad ne :shock:
čtv kvě 18, 2023 8:13 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to Pavel Šebek: Určitě když sedíš v autě, jako mobilní pracoviště a popojíždíš se šipkou, tak zkus kouknout na FC na stránky česmad, nebo oni tam jsou jako truckjobs, nebo na stránky řidiči a podobná havě´t a koukni co píšou. Nevím teď přesně jak to napsali, ale myslím, že v tomto nějakém znění: Jseš debil, neumíš nic, pojď řídit kamion. A zda budeš mít chvíli čas a nebudeš lajkovat hezké holky, tak se podívej do kabiny, co řidiči dělají. Každý druhý na kolenou chytrý telefon a hlavu skloněnou, že mu je vidět v čelním skle pleška. A o tom nikdo nemluví. Samostatnou kapitolou jsou řidiči, co mají za příplatek v osobáku GPS navigaci a mají ji uprostřed palubní desky. Než pochopí že mají odbočit za 300metrů, tak 200metrů mají hlavu otočenou doprava a čumí do navigace.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv kvě 18, 2023 8:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů