Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

S tím já se nijak neztotožňuju.

Tohle je moje


Obrázek

A barvy mám rád zelenou, bílou a červenou

Nebo takhle


Obrázek
BES - běs
sob črc 01, 2023 9:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Pavle co je to za vlajku?

Jinak palec, u tebe je to co stroj to unikát :D


Já se včera vrtal v tatový dvěpade, na plnej se to dusí, jen škvírkou sem nakouk a jedna katastrofa za druhou.. Tak sem to musel rozhodit, no hadice spřeházený, podtlaky nikde, bubliny v palivu :roll: Musim rozebrat podtlakovou pumpu, bo to asi chytá falešnej vzduch :think:

Sem se totiž chystal na synchro karbeců na svý mašině a nedalo mi to.. Tak snad neska :)
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 02, 2023 11:18 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Karburátory nebrat, to měl ještě Žižka na koni.

Vlajka Sardinie
BES - běs
ned črc 02, 2023 11:46 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Sardínie.. Tak tam sem nebyl, já eště neopustil kontinent :hvizd:

Karburátor-Stříkačka.. To by sme se mohli zase hádat :mrgreen: Co se týče spolehlivosti, karbec.. výkon, stříkačka žejo.. jako moja má 26let a vpodstatě bez problému, u stříkačky bys asi už něco řešil žejo..


Jinak, kdo umí umí 8)
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 02, 2023 5:51 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

To se jako ty dva "frkáče" přetahovaly podtlakem o tu kapalinu?
Nebylo by jednodušší koupit si za 200 Kč průtokoměr ke svářečce CO nebo za 300 Kč vakuometr? To už se nechá použít i ke spoustě jiných věcí.....
To nemluvím o profesionálním synchrotestu za cca necelé 2 000 Kč. Ten je ale jednoúčelový a asi bys ho nevyužil, ale ty tři stovky bych já do toho vrazil, jestli tu motorku chceš mít déle. Mohl by jsi tím kontrolovat třeba čerpadlo u filtrace bazénu.....
ned črc 02, 2023 7:11 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Ano ano, přesně tak, navíc todle stálo stovku sakum prásk a, není nad ten pocit doma zbastlit něco za stovku co funguje stejně jak mašinka v servisu za 10000 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 02, 2023 7:17 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

https://www.dum-dilna.cz/naradi-pro-spe ... =vakuometr

První, co jsem našel a je to víceúčelové, měří to tlak i podtlak a stojí to méně, než stál ten Tvůj materiál a Tvoje hodinová mzda.
Ale uznávám, že v nouzi to stačí. Auto by jsi s tím už neudělal......

nebo toto
https://www.svarshop.cz/prutokomer-zkus ... 3-30-l-min
ale to si myslím, že ten vakuometr je užitečnější
ned črc 02, 2023 7:24 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

A když já s těmadle "budikama" mám velkej problém.. :mrgreen:
V tomhle případě mě nezajimá absolutní hodnota ale jen srovnání, tydle budíky navíc nejsou přesný a po třech letech někde na zdi s tym naměřim prt, stejne jako s tlakoměrem na kola.. To samý momentovej klíč, mejch 120kg na metrovy trubce je furt 1200Nm aj kdyby se nechumelilo :lol:

Ne že by se ovšem ten budik nehodil :D

Ten průtokoměr bych asi doma nevyužil, to je supr na těchhle veteránech, žádný HI-tech vybavení netřeba, kladivo, šroubovák a pár klíčů, max imbus :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 02, 2023 7:33 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Chápu to, budík za tři stovky nebude asi tak přesný, jak budík za 5 000. Ale ono tady snad ani nejde o nějakou přesnou hodnotu. Jde o to aby to "táhlo" stejně.
A pokud by sis koupil ten průtokoměr tak na něm se nemá co pokazit ani za sto let, leda, že by jsi z něj ztratil kuličku nebo pokud ho svými 120 kg nerozšlápneš nebo na něj nehodíš tu metrovou trubku. Ale ony ty umělý hmoty jsou dneska docela pevný.....
A to samý ten momenťák. Pokud to není cejchovaný, tak to vypíná jen +- orientačně. Ale je to přesnější než když dotahuješ kola třeba ráno, po tom, co jsi si došel na záchod nebo po nedělním obědě, kdy jsi snědl 4 chody a zapil to 10 kouskama......
Vše je relativní. A nakonec, budeš třeba potřebovat kousek hadičky, tak si ji uřizneš nebo i telefonářská příchytka se může také hodit....
ned črc 02, 2023 7:53 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

čtv srp 03, 2023 9:55 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

něco podobného v českém vydání jsem viděl na Benzině v Hranicích. Borec si odstavil načančanou "Máňu" za zadkem osobáku v které seděla "Bohuna", ta z ničeho zařadila zpátečku a motorkář jen uskočil, pak kroutil hlavou a zvedal potlučený stroj ze země, pak fotil škrábance, "Bohuna" se omluvala a vystrkovala kozy, sorry jako. :pray: :doh: :lol:
pát srp 04, 2023 5:36 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Italská rodina se nám rozrůstá, červená je dual carb.


Obrázek Obrázek Obrázek
BES - běs
sob říj 28, 2023 11:54 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

To je jednobuch ne? Naco dva karbce :think: Rozdíl??

Pavle, ty se furt v něčem vrtáš, platí u italskejch motorek to samý co u aut, že se to furt sere?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob říj 28, 2023 12:13 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

Nevím, proč to má pětiventilovou hlavu a dva karburátor\, výkon to nemá, je to 650 a jen 36kW

Ale je důležité vědět, že motor je Rotax podle zadání a motorku BMW GS650 vyráběla přímo Aprilia.

Novější model měl motor Yamaha, ale ta ho má od Minarelli


No a posvátná věta:platí u italskejch motorek to samý co u aut, že se to furt sere?

To ti řekne někdo, kdo italský stroj vlastní a nebo někdo, kdo o tom jen slyšel?
BES - běs
sob říj 28, 2023 3:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kamioňák a motorkář

Příspěvek

:D Tak nám to teď za střízliva Pavle přelož nebo vysvětli znova :lol:
Já jen že tu zrovna přemejšlim o tříkolce od Piaggio :think:

Teď to hedat nebudu ale pětiventil dělala hodně Yamaha, já jen že když se ti motali písmenka, jestli se nepomotalo i toto :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned říj 29, 2023 8:52 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů