Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Pořát platí že roční školení musí být každy rok jedno? Kolega mi tvrdí že stačí 5 razitek a je jedno kdy to školení proběhlo. Nevěřím tomu. Jinak sem zvědavej jak to letos bude....
sob lis 14, 2020 1:32 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Já loni udělal dvě a je to v pohodě. Opravdu si můžeš udělat i víc za rok. V tom problém není.
sob lis 14, 2020 1:44 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

to wckr: No ono to bude te´d zajímavé. Letos už asi školení nestihnu a proto příští rok budu mít tké dvě. Aspoň doufám.
A nebo někdo vymyslí distanční školení řidičů o vánočních svátcích. :D :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob lis 14, 2020 5:34 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

podle zákona máš absolvovat školení do 365 dnů od posledního školení..v praxi je to tak, že se to dělá různě během roku, ale to poslední páté školení pokud uděláš např. v termínu +365, tak jdeš pro profesák a tam je o tom posledním školení záznam,že není v zákonem termínu, tedy ten papír se všemi školeními je neplatný. Ale jelikož to z EU kvůli koroně prodloužili, tak ti to uznají, ale jak moc to může být ve skluzu to jsem už nezjišťoval.
sob lis 14, 2020 5:49 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Driver, ano něco na tom jak to píšeš je, ale jde o to poslední školení. Tam je nějaká podmínka. Škoda, že paměť už tak neslouží, ale na školení o tom mluvili, ale udělat si třeba tři školení během roku, pak za dva roky jedno a poslední páté v tom roce kdy ti končí profesák. 🤔 Samozřejmě, nejlíp se zeptat v autoškole co školí řidiče.
sob lis 14, 2020 6:02 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Tak to poslední musíš mit do toho data co ti končí profesák.... logicky.

Jinak já nemám odvahu se zeptat ve škole kde nás školili minulý rok, za to bych nedal ani korunu. Ale tak co razitko mam a firma to platila. Třeba sem se dozvěděl jak nejlepe řadit na liazce a samé podobné moderní věci. Třeba se mi to bude hodit až bude nějaké POSTAPO :D
sob lis 14, 2020 6:55 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Pocitaji se stemply.tzn.5.mas?schopen odvelen odchod.ja by predevcirem na preventivce.doktorka,vyhlasena nymfomanka,a ja..me to moc nebere:-)kolik vazite?dotaz.rikam,120(rak ma 110)at jsem vetsi.ok.jste nejak pribral rika.vim.jedu ted objem(pivo vecer),ok.dame oci.postavila me na storc pres ordinaci,a ty spodni taky cisla znaky.rika,mlady uz nejste ale vidite:-)ja ji rikam,vim ze vidim:-).tlak prej gut.cumi na me zada,dojebane kdysi od cinek,pak nejaky polstar,to prej neboli?rikam ji,neboli me nic.dejte tam stempla a ja jdu robit.
sob lis 14, 2020 9:25 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Jožin: prostě Nord :lol: Mě dycky nadá, že mám 120 a pupek, pak vzpomene že mám Lordózu, nařídí zatahovat vanu a žádnej škopek :D Oči mám jak pilot konkordu, jen se nesmí přišeřit, to pak nevidim ani na stěrač a jedu po čuchu :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob lis 14, 2020 10:24 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Ja uz davno vidim kulove.oci vysvecene.pak te dojede martin450,rozne to,ty lampy,a nevidim vubec nic.on se ukoji,ja hledam parking.
sob lis 14, 2020 10:30 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

A když máš profesák propadlej, neděláš školení jako když jsi ho neměl, pořád platí že musíš udělat těch 40h nebo kolik
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon lis 23, 2020 8:57 am

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

35 to jo, to platí.
pon lis 23, 2020 11:11 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

35 jsem dělal, první tři dny jsem poslouchal nesmysly, čtvrtý den ráno jsem se ohradil, že to není pravda a pak už se mě školitel jenom vyptával :pray:
BES - běs
sob lis 28, 2020 4:55 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Proto tam nechodim :wall: Teď deme mezi svátkama, a Tonda ví, proč je hned po tom mejdan, aby sme ty kokotiny zapoměli :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 29, 2020 7:35 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

Tak, ono záleží na tom kdo škoíí.
A co jsem zažil já, tak z 90% jsou to teoretici.. Posledně jsem chtěl školit já jeho, ale jelikož prezenčka byla podepsaná, radši jsem šel domu....
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon lis 30, 2020 10:38 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Profesní osvěčení..."profesák".

Příspěvek

No ty to máš nabyflovaný ty kličky zákonama :mrgreen: To seš ale pořád jen na našem rybníčku žejo, cokoliv za čárou neví, mlží, odvolává se.. Tam je to marný uplně, a jako pardon, ale co mě teda chce školit na mezinárodce, když neví :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon lis 30, 2020 10:53 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů