Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Šofér preletel krížom cez kruhový objazd. Na opačnej strane kruhového objazdu padol do potoka, zomrel. Tá nehoda je pre mňa zaujímavá v tom, že križovatka- kruhový objazd a celá cesta je nová. A kedže je nová, mala by byť moderná a bezpečná. Už pri stavbe sa malo rátať s tým, že sa takáto nehoda môže stať. Potok a most nieje nijak zabezpečený. To miesto je nebezpečné pre chodcov a ešte viac je nebezpečné pre dnešných moderných mestských cyklistov a kolobežkárov. V zime na zamrznutej ceste môže byť nebezpečné aj pre autá, ktoré dostanú šmyk. Ludia jazdia všelijak, veľa ľudí jazdí zle a na cestách robí blbiny. Vyhovárať sa, že ak by vodiči jazdili dobre a prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a bla.. bla.. bla.. je zbytočné. Vodiči vždy budú jazdiť zle, už to nikdy lepšie nebude, preto s tým treba rátať a cesty stavať bezpečne. Tu stačilo málo, okolo potoka dať zvodidlo kombinované s plotom pre chodcov a cyklistov. Nestálo by to veľa, nebolo by to komplikované a pravdepodobne by to vodičovi zachránilo život.

Vodiča nijak nesúdim, mohol ísť rýchlo ako hovädo a objazd prebehnúť, ale rovnako mohol za volantom dostať infarkt, alebo iný zdravotný problém a za nehodu nemohol. Nad tým nešpekulujem, vadí my len to, že sa u nás pri stavbe ciest a križovatiek na bezpečnosť nemyslí. Ak tam zvodidlo nedajú, podobná nehoda sa môže zopakovať.

s tej cesty oproti, ako sa vám to zobrazuje na googlstreet mape vodič prešiel krížom cez kruháč a trafil do potoka.
https://www.google.com/maps/@49.117479, ... 384!8i8192

https://www.cas.sk/clanok/2747089/vodic ... ste-mrtvy/


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne čtv pro 08, 2022 11:09 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv pro 08, 2022 8:29 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

opakovane píšem o nehodách na slovenskej R1. Vždy je to rovnaké, na "dialnici" bez krajnice zastaví pokazené auto a do neho zo zadu narazí iné. Zomierajú pritom ludia. Zbytočne, stačilo by, aby cesta mala krajnicu na šírku nákladného auta. Slovenskú R1 považujem za ukážkový príklad zlej a nebezpečnej cesty. Ale sú aj horšie, Poliaci vedia postaviť dobré a bezpečné cesty, ale kedysi ich stavali bez krajnice ako Slováci. Poľská A4 z Wroclavi smerom na Nemecko je jedna s najvyťaženejších poľských-európskych ciest a jedna z najnebezpečnejších. U mňa je to vražedná dialnica. Je na nej hustá premávka, vo dne v noci, cez víkend. Veľa kamiónov, tie sa pravidelne obiehajú. Zákaz nezákaz, všetko jedno, kamióny sa stále predbiehajú, vzdialenosti medzi nimi minimálne. Ťažké nehody sú tam pravidelne.

Takto cesta vyzerá:
Obrázek

Jedna z posledných nehôd, kamión zastavil pre poruchu. Prišli tam policajti a postavili sa za kamión, s majákmi, pre výstrahu. Nepochopitelné prečo zostali v aute. Narazila do nich dodávka. Policajti ťažko zranený. Všimnite si ako stojí kamión, blokuje celý pruh.
Obrázek Obrázek

https://40ton.net/najechanie-na-radiowo ... buduja-a4/
čtv pro 08, 2022 10:56 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ty jo, tak tam se hodně šetřilo. Ani centimetr krajnice :shock: Mně se kdysi porouchal osobák na A11 (Berlín - Štětín), byl plný prázdninový provoz. Naštěstí se auto jakž takž vešlo na krajnici a šlo zajet i kousek do trávy. Ale je to fakt strach, když vidíš, jak to okolo lidi švihaj. Přelezli jsme radši do lesa a čekali na odtahovku tam
pát pro 09, 2022 7:59 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to sof:Prišli tam policajti a postavili sa za kamión, s majákmi, pre výstrahu. Nepochopitelné prečo zostali v aute.
Jsou to taky lidi (nevím, zda by jsi stál v tom chladu venku když můžeš sedět v teple), a když někdo přehlédne blikající majáky, tak to už fakt nevím.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 09, 2022 12:07 pm

CHiP
Příspěvky: 265
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215 píše:
pát pro 09, 2022 12:07 pm
a když někdo přehlédne blikající majáky, tak to už fakt nevím.
Ono je to celkem snadné, někdo jede nalepený na kamionu. Kamion změní pruh těsně před majáky. A než se rozkouká ten za kamionem, tak už lisuje kufr stojícího auta.
Já jsem v tomto duchu měl první nehodu. Jel jsem za kamionem. Rozestup jsem měl dostatečný. Nově vznikal vlevo pruh pro odbočení doleva. Kamion přede mnou dává levý blinkr a pomalu se sune do levého pruhu na odbočení. Paráda, kamion mi jde z cesty, říkám si. A v tu chvíli dávám plný plyn a akceleruji. Dojíždím návěs před sebou, rozestup se zmenšuje a když už konečně návěs zmizí do levého pruhu a mě se uvolní výhled, tak přede mnou v pruhu stojí na štorc osobák. A sakra, šlapu na brzdu, smyk (auto bez abs) hmm, tak to neubrzdím! Pouštím brzdu, strhávám volant doleva, kola se chytají, auto mění směr. Ale nevyšlo to. Prásk a sundal jsem mu přední nárazník. Týpek se tam otáčel přes dvojitou plnou čáru. Ale co naplat, stál tam sice na štorc v pravém pruhu, já byl ten co jel, takže viník já. Tenkrát se ještě musela volat nehodovka, auto třetí osoby. Prvně se mi omlouval, že se otáčel na blbém místě a myslel že je viník on. Když policisté označili za viníka mě (já byl ten pohybující se), tak byl rád že mu pojišťovna zaplatí opravu. Já dostal pokutu myslím 500Kč. Ten týpek pokutu rovnou za mě zaplatil ještě v policejním autě jakou měl radost, že si nebude platit opravu auta :mrgreen:
pát pro 09, 2022 7:29 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to CHiP: Donutil jsi mě rozkliknout článek, neb se mi zdálo dle fotek že nehoda se stala v noci. V článku píšou že se nehoda stala okolo 2hodin v noci. A ve 2.00hod v noci přehlédnout blikající maják. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát pro 09, 2022 8:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215: Sem to nečet, ale dal bych hnátu že měl na palubce noťas, tři navigace nebo nějaký discoblikátka v kabině a pěkně "nahlas".. To pak není venku tak vidět to modrý světlo :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát pro 09, 2022 8:57 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Obrázek

Obrázek
Žatec dnes
pon pro 12, 2022 2:12 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Obrázek
pon pro 12, 2022 6:30 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Karel334, to je tvoje práce nebo kde to co to?

Já sem dnes byl taky svědkem nehody, v Kronospanu skládal jeden s návěsem, vzadu měl eště hráň jinýho sortimentu a tak přejížděl. Všechna čest, nikdo to nechce dávat do rohů, my se soupravama tam nedosáhnem, a tak se na place jak kráva vydal přímo do rohu.. Byl tam pod sněhem led a on nedobrzdil a píchl to přímo do rohu :pray: Jemu se nic nestalo ale kabina 20cm dozadu, pomačkaná z obou stran od dřeva.. 5hodin na to ho dávali na vidle a táhli do servisu :think:

Stane se :oops:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon pro 12, 2022 6:52 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prej svačil…
úte pro 13, 2022 12:56 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Autobusák asi nečumel pred seba a nedával pozor. Tak informujú viaceré média. Sedem cestujúcich je zranených.

Obrázek Obrázek

https://standard.sk/292018/policia-zraz ... zranenych/
stř pro 14, 2022 10:30 am

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

fotky z FB, pravdepodobne Ford F350 kdesi v Škandinávii
Obrázek Obrázek
ned pro 18, 2022 6:21 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

je to vo Švédsku
ned pro 18, 2022 6:33 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://vimeo.com/782706121
Obrázek

Ukážková a predvídavá jazda slovenského autobusu na tradične a kvalitne, zimne ošetrenej českej dialnici. To znamená, že posypané je (tak ako každú zimu) až po nehode a až od miesta nehody. Na Slovensku cestári pracujú podľa rovnakej cestárskej príručky ako v Čechách, tiež preventívne posýpajú až po nehode.
úte pro 20, 2022 8:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů