Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Honza Karela 2
Příspěvky: 201
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza - no jo, to jsem si myslel taky, ale asi to je tak, že úklid ze silnice řeší hasiči v rámci povinného ručení, blokuješ silnici, způsobuješ škodu druhému, odtah už si řešíš za svoje. Celej život celkem klid pár odřených plechů v zanedbatelný míře a pak jeden rok týden po sobě syn vlek na boku přes celou silnici a dcera to narvala do stromu za zásah hasičů ani koruna, ale pro ně to končí jak je silnice volná pak odtahovka a 3,5 km převoz vraku před 10 lety účet skoro 4 tisíce, kdybych to věděl zajel jsem tam maniťákem a hodil to na vlek.

Nevím kolikrát sis ustlal na boku ale naposledy ses válel někde na polní cestě tam povinný ručení je k ničemu bych řekl ....

Sof ... no párkrát jsem zapomněl ručku zatáhnout i já sám a jen jednou jsem to dobíhal, opřel se do toho vítr, jinak jsem na to přišel vždy než jsem vystoupil, ten šofér musel být venku když nestihl tam skočit a zastavit. Kolegovi tak ujel bus a pomalu se opřel o halu čelní okno za 150 tis to odneslo, z tohoto kontextu prkotina. Elektrickou brzdu jsem měl jen v osobáku a nelíbí se mi to, jak píšeš ani nepoznáš jestli zabrala či ne. A u 815 jsem několikrát přišel po někom a ručka těsně před tím háčkem už si to odfouklo a nedal jí do té západky, nevím jestli si nevšiml, ale je fakt že to neodskočilo. Právě proto že vím, že sám jsem několikrát zapomněl tak mě z té nehody mrazí.
ned dub 07, 2024 8:30 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4509
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Taky jsem si myslel, myslím, že výjezd IZS, hlavně hasičů, je placené z povinného ručení. Něco ve smyslu jak píše Honza Karela2.
A zda se mohu vyjádřit k Sof, - Já mám elektrickou brzdu v lkw a když ji "nezatáhnu" , tak jak otevřu dveře, začne auto řvát, "blimbat". Kolikrát doma, venku u rampy, přemýšlím, zda jsem auto zabrzdil, ale když přijdu do auta, auto normálně zabrzděné. Asi to dělám nějak podvědomě, nebo prostě automaticky a když neslyším to "cinkání" tak je vše O.K.
Nevím co se tam stalo, možná jak dorazili do cíle cesty, děti hlučely více než je zdrávo, řidič neslyšel to "cinkání" a průser byl na světě.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned dub 07, 2024 10:30 am

Prouza88
Příspěvky: 6784
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ale prt, povinný ručení plati všude kde udělám autem škodu, a jen na škodu někomu jinymu, teda kde všude je na "zeleny" kartě, a je jedno jestli to je na silnici, v rybníku, v hale, ve vzdušnym prostoru(to se týká hlavně mě :mrgreen: ) nebo na naší ambasádě na druhý straně světa..
Na škodu na vlastnim autě, a odtahy a zloděje a zvěř a a a a, potřebuješ havarijko, a z toho taky šlo všechno na to moje lehnuty auto.. Pravda že to asi není obyč havarijko, páč už jen jak zjistí že s tym jezdim já, tak.. :mrgreen:
Jo a k povinnýmu máš doplňkově třeba okna, to jo, ale to je vlastne "kousek havarijka" kerej si platíš s povinným, když chceš..

S tou ručkou mam problémy furt, eště nestojej kola, já už skáču z auta a auto řve že sem nezabrzdil, kolikrát stojim, tahám a nechce zabrzdit.. ztoho zas skočim za volant, 1 tvrdej auto hrabe a stojim, dávám s obavama špéru a teprv si všimnu že se neodbrzdila ikdyž sem mačkal a sama by po sešlápnutí plynu měla odbrzdit :wall: Fakt vynález, páka byla páka..

Aspoň by to teda mohlo vydávat klasickej zvuk zatažení odbrždění, to by helflo...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 07, 2024 11:50 am

sof
Příspěvky: 3891
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tento týždeň (neviem to na isto) havarovali štyri naše cisterny. Dve sa prevrátili kdesi v Škandinávii a dve mali iné nehody- jeden Ukrajinec údajne nedobrzdil. Pokúsil som sa nehody nájsť na internete, ale nič som nenašiel. Na švédskom nete neviem hľadať dopravné nehody, informácii o nich je málo. Nórske média sú skoro všetky platené a pre neplatiacich zablokované.
Podarilo sa my nájsť niečo iné, z minulého týždňa. Na firme sa hovorí o ukrajinskom šoférovi, ktorý dostal v Nórsku zákaz jazdy, nemôže u nich šoférovať. Vraj ho musel ťahať Viking, prišla tam polícia, šofér mal nasedenú len jednu retaz....preto dostal zákaz. Musel za ním prísť druhý šofér a kedže sa to stalo vysoko na severe, priešiel za ním lietadlom a taxíkom.

Pravdepodobne táto fotka bude o tom Ukrajincovi. Odkaz na článok nemám, je zablokovaný. Na fotke sa píše: Ten istý kamión niekoľkokrát zastavil dopravu: - Mnohí pravdepodobne zmeškali lietadlo Kamión registrovaný v Poľsku bol zle obutý. Kvôli tomu bola v pondelok a utorok zastavená doprava na dvoch, pravdepodobne troch miestach.

Obrázek
ned dub 07, 2024 1:59 pm

sof
Příspěvky: 3891
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Severovýchodne od Hamburgu je cesta B404, autá ju používajú ako spojku-skratku medzi dialnicou A24 a A1. Je to legálna spojka pre kamióny. Už dlhšiu dobu je na nej obchádzka, cesta sa rekonštruuje a modernizuje, stavia sa most. Asi z nej robia luxusnú, bezpečnú trojpruhovú cestu, kde sa striedavo menia dva pruhy s jedným. Kamiónom sa doporučuje aby na B404 nejazdili a použili obchádzku, o 10-15km dlhšiu cestu. Majú pokračovať po A1 (A24) a B404 obísť. Obchádzku Nemci hlásia vo vysielačke na 10 kanáli, prosia šoférov, aby ju použili. V odkaze je zvuková hláška.

https://voca.ro/1ozIsDEQiMCQ

Niektorí šoféri jazdia stále po B404 a uzávierku obchádzajú cez dve dediny po úzkych cestách, zákaz pre LKW tam nieje. Kolegovi ktorý je skúsený a pracuje vo firme dlho sa táto jazda nevyplatila. 31.1.2024 mu vraj z protismeru vybehol Nemec a kolega, aby sa čelne nezrazil strhol volant a vyletel do poľa. Mal šťastie, auto sa neprevrátilo. Viezol ADR potravinovú kyselinu, z Rakúska do Dánska. Naložený kontajner s 24 tonami kyseliny zložil žeriav na cestu. Zánovné auto MAN, aj keď to z foto nevyzerá bolo vážne poškodené. Pohnutá predná náprava. Do IBC na prvej fotke hasiči preventívne odčerpali naftu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) sof dne ned dub 07, 2024 2:49 pm, celkem upraveno 1 x.
ned dub 07, 2024 2:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6784
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tá cestá je tak úzká, že se na ní vyhneš aj s tym rozloženym jeřábem :doh: Stane se, hlavně že to udržel na kolech :idea:
Pro takové případy mam kameru, bo bez ní ti neuvěří, a ani já nevěřím :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 07, 2024 2:45 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To sof. Neviem ale ja by som to asi do pola nestrhol. Ja by som sa dal co mozno maximalne na kraj zabrzdil a cakal bud drbne do mna alebo nie. Kameru mam tiez
Scania R450
ned dub 07, 2024 7:37 pm

Prouza88
Příspěvky: 6784
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Drivere :doh: Ono tě to do tý škarpy stáhne, jak se snažiš vic a vic uhnout a akorát si lehneš.. Tady to šofér udělal dobře, pustil to tam a zustal na kolech :idea: A když letí doproti náklaďák, nechceš jit kabinu na kabinu, to rači uhneš :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned dub 07, 2024 7:47 pm

sof
Příspěvky: 3891
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ďalšie foto k nášmu šoférovi, ktorý dostal v Nórsku zákaz jazdy a musel za ním lietadlom prísť iný šofér, aby ho vymenil. Toto je iný incident než na minulej fotke. Tak vyzerá kombinácia nedostatočného šoféra, nedostatočnej techniky a nevhodných pneumatík. Do tých končín sa jazdí stále, sú u nás šoféri ktorí jazdu v takých podmienkach aj napriek nedostatočnej technike zvládajú. Šofér išiel tam kde je na mape značka, viac krát sa zasekol v miestach kde je krúžok. Fotky som našiel na nete.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon dub 08, 2024 10:36 am

čtv dub 11, 2024 3:39 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4509
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-az- ... .nexttoart
Zase objevili ameriku. Kdyby místo toho aby čuměli do mobilu, zašitý na sjezdu koukali na provoz, tak by v krátké době vydělali na ten náš slavný státní dluh. To jsou stovky a stovky autíčkářů hlavně z východu, co "ničí naše slavné dálnice a silnice" kteří jedou z Norimberka přes Prahu na Budapešť.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát dub 12, 2024 11:02 pm

sof
Příspěvky: 3891
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

K nehode niesú žiadne informácie, len to že cesta bola obojsmerne riadená semafórom. Prevrátený kamión sa my zdá divný. Možno sa len tak prevrátil, lebo šofér zišiel z cesty (nevidím odtrhnutú krajnicu). Nemohlo byť za tým niečo iné? Otočené nápravy sa otočili až po nehode, je to možné? Nemohol havarovať kvôli nim?.. nevyznám sa v takých návesoch, preto sa pýtam. (ťahač má predné kolesá na ceste)



Obrázek Obrázek
ned dub 28, 2024 3:18 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 201
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jak s tím tankem v Bohumíně, to tam jsou ty mosty přes dálnici tak slabý, že se musel jet otočit na hranice k cestářům, aby se dostal vlevo od dálnice ? ? A když se tam točí cestáři, to taky musí stát na dálnici než někdo přiveze klíče a otevře závoru ? Litevec bez komentáře, ale zajímá mě proč se otáčeli tam ?
úte kvě 07, 2024 6:01 pm

Vejr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No nevím, zastavit takhle v pruhu na dálnici je na přezdržku, kdyby zastavil o 50 metrů dříve v odstavným tak to nemuselo dopadnout tak zle. Navíc co jsem viděl fotky tak bylo před závorou docela dost místa. Litevec bez reakce, čert ví, samozdřejmě budou kecy že chrápal nebo čuměl na film. Nebo to byl prostě blb kterému nedošlo, že před ním stojí auto. A s tím tankem je to složitější, ona i historická technika se bere jako vojenský materiál, jsou na to zvláštní předpisy. I když to nemá funkční zbraně. Možná to měli naplánované tak, aby nemuseli přes čáru kvůli papírování. Měl jsem na dílně pár aut z druhé války, i Willys s držákem na kulomet to má papírově složitější než bez něj. Otázka je jestli na louce pod dálnicí neměli dělat předváděčku. Pevnosti jsou na kraji Bohumína, o sjezd dříve.
úte kvě 07, 2024 9:39 pm

sof
Příspěvky: 3891
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Len detail, šofér nebol Litovec. Len auto bolo litovské, v niektorých médiách sa to píše. Stretnúť litovský kamión s litovským šoférom je ako chytiť zlatú rybku, t.j. skoro nemožné.
úte kvě 07, 2024 11:16 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 0 hostů