Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

153: ano jsou to technické podminky. U nás to kontroluje ŘSD setkal jsem se přímo s inspektorem ohledně značení a uzávěr na silnicích I. Třídy a dálnicích. Ano němci a my se liší. To jsi uvedl zrovna německé kolegy jak to má být. U nás to je podobné. Příčné prahy nemusí být je-li směna kratší než 4 h (uzavírka). Triangly nebo-li předzvěstné vozíky může táhnout i do 3,5t a vzdálenosti mohou být vyjmečně kratší a jsou 2. Poté šipka tam musí být auto nad 7,5 t a před autem mohou pracovat ve vzdálenostech min. 50 m pokud se jedná o pohyblivé pracovní místo :-) jinak více se dočtete v TP 66 jak jsi tu dal. ;-)
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon pro 06, 2021 9:00 pm

153
Příspěvky: 1154
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 2:47 pm, celkem upraveno 1 x.
úte pro 07, 2021 11:03 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1496
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To musí být docela adrenalin dělat řidiče na této lince. Nicméně se prý o tomto problému ví... :D To je ta dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že se nacházíme v ČR.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/za ... 021011_kro

"úřady od té doby (2016 - změna D4 na dálnici) řeší co s nimi"
úte pro 07, 2021 11:52 am

153
Příspěvky: 1154
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 2:48 pm, celkem upraveno 1 x.
úte pro 07, 2021 12:39 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1496
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mě právě pobavila ta poslední věta článku o řešení problému od roku 2016. Typický příklad českého "řešení".
Co se týká odpočívek, tak to zřejmě řeší tím, že na původních dálnicích je ruší. Aby se srovnal stav s bývalými rychlostkami :wall:
Jinak u té Skalky končila stará dálnice podle mě na úrovni toho dálničního přemostění. Ale hádat se nebudu, tak často tam nejezdím. Možná je ta zastávka pohrobek původní rychlostky. Alespoň doufám. Jinak by to opravdu bylo k nepochopení...
úte pro 07, 2021 1:03 pm

153
Příspěvky: 1154
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 2:48 pm, celkem upraveno 1 x.
úte pro 07, 2021 1:37 pm

tatrák pája
Příspěvky: 376
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Když můžeme mít na dálnici autobusový pruh (D1 Praha), přechod pro chodce a semafor (D7 u letiště Praha) Papírově Lipská, tak se tam zastávka ztratí(na D7 jsou také, Stehelčeves)
úte pro 07, 2021 8:34 pm

Prouza88
Příspěvky: 6790
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

A zrovna dneska sem na D7 řádil..

6h ráno, Slaný, jede předemnou už asi 2km silničářská dodávka se šipkou, bliká jak zběsilá že nic nevidim, já blikám taky, bo dvaapadesát a nějaká ta vejška, u sjezdu na Slaný centrum během 50ti metrů zastaví z 80km/h na nulu a hodí do toho cirkusu eště "čtyřky" :wall: No málem sem ho načoudil, je tam takovej "půlodstavnej", no kdepák, stál jen u čáry, vyskákali ven a dali tam cedulu práce na silnici.. Za 2h tam spravovali dilatační spáru na mostě..

Podle který příručky takhle zastavili kvůli práci na silnici?? :doh:

A mohli tam mejt křížky šici, bo sem tam jel prvně a hledal sem ten novej obchvat na Mělník.... Bóže :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte pro 07, 2021 10:26 pm

Vejr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

stř pro 08, 2021 6:15 am

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza88 : pokud měli zvedlou šipku tak 80 určitě jet nemohli to je blbost. Jestliže jede šipka s dodávkou a bliká tak se něco děje. Jede tak 40 max. 50 km/h. V 80 km/h bys tu zvedlou šipku urval.

Jo a pokud se mi někdo lepí na šipku když jedu nemám to rád a když chceme zastavit dáme 4ky a ten vůl za náma se rozčiluje co jsme si to jako dovolili. Podotýkám jedeme 40 km/h šipka bliká majáky atd... jindy to nejde zastavit vůbec protože to je o bouračku. Tím nechci narážet na tebe :-)
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
stř pro 08, 2021 2:54 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

153: ano s těmi R a D máš pravdu. Pokud znáš úsek Olomouc-Mohelnice tak dříve to byla R 35 a před několika lety z toho udělali D 35. Odstavné pruhy žádné, připojovací a sjížděcí nejsou dostatečně dlouhé na některých úsecích.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
stř pro 08, 2021 3:25 pm

Prouza88
Příspěvky: 6790
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Vejre jeden :lol:
No stane se, některý, ty starší, což nebyl tento typ, nemají stranové zajištění a když přijde zima, oplen se povolí, pak sjede kousek stranou a hopla :think:


Bagráku, sou tam kopce, třeba jeli 60-70, já do kopce 50, rovina 90, tak nevim kolik přesně jeli :think:
No a že jede šipka, kdyby ju rožl 500m před neřeknu nic a čekám co bude, ale já za tym cirkusem jel docela dlouho, pak to zahamoval a až stál, dal 4ky.. Asi kecali žejo, ale já s toho takovou prču neměl :wink: Kdyby aspoň před tym zajel na kraj, prostě nějakej signál, nic, mám šipku a "ááá tady, Fando zastav to" :D


A neřikejte mi taji s Pavlem, že ta šipka nevydrží i 100km/h :idea: Už jen když kolem ní proletim kilo z kopce, tak bych Vám ji pánové odfouk na záda :wink:

Edit:
Eště doplnim, že většina oplenů drží na rámu přes vyčachtaný kluzáky čtyřma šroubama jak palec. Hódně výrobců dělá úchyty přímo na oplenu, nikoliv na rámu, takže když tam naložíš 15t mezi čtyři klanice(tedy na dva opleny) a zakurtuješ, všecko drží jen těch 8 šroubů :idea: Pak vemeš kruhák a šrouby maj natažený závity a pak hoplá až složíš..
Naposledy upravil(a) Prouza88 dne stř pro 08, 2021 5:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 08, 2021 5:07 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10889
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Rozloženou šipku za Berlingem 1.9 Debil nemůžu ani utáhnout
BES - běs
stř pro 08, 2021 5:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6790
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pavle to je jasný :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 08, 2021 5:13 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza88 : kdyby jsme jeli 100km/h se zvedlou šipkou tak je po ní a nechtěl bych ji platit. To nejde. To máš jak padák a když fouká tak je to radost to se houpe nic přijemného. Velkou šipku jsem táhnul za Octavii 3 generace 1.6 diesel a naposledy. Nejede to a byl jsem rád když jsem to vytáhl na 65-70 km/h.

Hoš stačí předvídat. Ta šipka pokud jede pomalu a je zvedlá tak tam není pro srandu. Kdykoliv můze zastavit a něco budou dělat kluci. Hold ty sloupky, krajnice rozjeté, odpadky, označit rozbité svodidla, nebo opravit SDZ atd.. nikdo jiný neudělá. :wink:
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
stř pro 08, 2021 8:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host