Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
pecu
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 04, 2010 5:00 pm
Bydliště: Vlacháč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kluci, když mam dodávku a koncesi do 3,5T nevíte jestly se to dá nějak obejít abych moch jezdit i s velkou károu ale pořád na stejnou koncesi? Nebo to bude celníkům jedno? :lol:
úte dub 13, 2010 3:13 am

martin012
Příspěvky: 83
Registrován: pát dub 10, 2009 10:32 pm
Bydliště: Přečaply 19

Příspěvek

Ahoj,chci se zeptat,kdyz mam prodejnu stavebnin,jestli musim mit koncesi ,kdyz si budu rozvazet zbozi kamionem.Dekuji za odpoved.
úte dub 13, 2010 7:34 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

pecu : obejít se to určitě dá .. udělat koncesi nad 3,5 t :D jinak těžko a pak , myslím že celníci sou ti poslední koho bych se bál :-)

martin012: šlo by pokud bys nemel auto jako předmět podnikání tzn pro osobní potřebu .. pak by sis sam mohl vozit ale nevim jestli je to uplně košér
stř dub 14, 2010 11:12 am

Antigos
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 12, 2009 11:06 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

martin012:Pokud se nemýlím tak pokud to máš pro vlastní (ne osobní) potřebu tak nepotřebuješ.V praxi to znamená pokud neučtuješ dopravu není problém.
stř dub 14, 2010 7:58 pm

marda.pe
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 21, 2010 5:25 pm
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek

PRO olinek1
Čau prosím tě mohl by jsi to poslat i mě byl bych ti moc vděčný.Snažím se to vypracovat a asi mi z toho praskne .....
Dík moc marda.pe@seznam.cz
pon srp 16, 2010 4:01 pm

nataniel
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 13, 2008 10:36 am

Otázky na koncesi

Příspěvek

Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat, jestli by mi někdo nemohl poslat vypracované otázky na zkoušku na vnitro i mezinárodní nad 3,5t. Předem moc díky. Můžete na email: mirik.k@seznam.cz
pát říj 15, 2010 8:48 pm

ridim
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 27, 2008 10:43 am
Bydliště: opava

Příspěvek

Ahoj,jezdím u stavební firmy s avii jezdím jen pro potřeby firmy musím mít u sebe koncesi?
Firma ji totiž nemá.Sem tam se stane že mi do auta sedne majitel který nemá kartu řidiče a když jedu po té já tak se mi do karty vloží záznam jízda bez karty.Majitel říká že auto je jeho a použil ho k soukromým účelům a tak kartu nepotřebuje, ale mě se to nějak nelíbí.Může mi někdo k tomu něco napsat? Díky
ned říj 24, 2010 5:01 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Pokud jezdíš pro potřeby firmy, tak ji opravdu nepotřebuješ. To, že auto jezdilo bez karty není problém tvůj ale šéfa. Ty přece postavíš auto, vytáhneš kartu a jdeš dom. Kdo s tím mezitím jezdil je průser firmy a né tvůj
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
pon říj 25, 2010 6:38 pm

ridim
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 27, 2008 10:43 am
Bydliště: opava

Příspěvek

Diky za informaci, ale když příjdu do práce a on předtím jezdil bez karty tak se jízda bez karty uloží na mou kartu.
stř říj 27, 2010 7:42 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Já teda s tou svojí archou jezdím pořád na kolečka, takže bych nerad podával mylné informace,ale dle mého selského rozumu: Jak se ti může uložit na tvoji kartu, to že někdo si vzal auto a jel bez karty? Pokud vím, jízda bez karty se zapíše do tachografu, ale ne na kartu. Ale to ať raději potvrdí někdo fundovaný :D
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
stř říj 27, 2010 7:52 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Fojcek má pravdu.Pokud s autem jezdíš na kartu,tak se ti uloží data na kartu.A jakmile karta v autě není,tak se data ukládají do tachografu...
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
stř říj 27, 2010 9:11 pm

ridim
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 27, 2008 10:43 am
Bydliště: opava

Příspěvek

Omlouvám se asi vypadám hloupě ale s kartou začínám.Když vytisknu z karty denní záznam tak na konci jsou vytištěné chyby a to znamená jízda bez karty datum a čas jak dlouho ta jízda trvala a to jsou vždy ty jízdy které jel majitel.Když přijdu do práce a chci vložit kartu tak na mě bliká ,,jízda bez karty" a mě nic jiného nezbývá něž vložit kartu.Celý život jsem jezdil na kolco a teť jsem z toho volaaký zmetěný :)
čtv říj 28, 2010 7:35 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11932
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ty chyby se tisknou normálně ...ty jsi začal ...skončil.... pak než si začal, tak jsi si doplnil ručně záznam (teda snad) a víc tě nemusí zajímat ...prokazuješ svojí činnost a ne auta!!! co dělalo auto tě vubec nemusí zajímat
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 28, 2010 8:50 pm

scorpions-1988
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 10, 2011 6:48 pm
Bydliště: Za trnkovým keřem :-D

Příspěvek

Zdravím truckery jsem tady nový a mám na Vás prozbu připravuju se na koncesi a mám takový problém otazky mam vypracované snad dobře :-D ale nejde mi do hlavy ta případová studie ,protože vůbec nemam páru jak to ma vypadat. hledal jsem na googlu ,ale nic moc nenašel hold internet je můj nepřítel :-D. Jestli by se nenašel někdo kdo by mi pomohl a nějak poradil nebo pri nejlepsím přeposlal at vim jak to ma vubec vypadat a co tam vse má byt zadaní mam, ale proste nejak to nechapu jak to ma vypadat.
Předem děkuju za odpovědi
pát bře 11, 2011 7:49 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokument ... 8&p1=85058

např tady máš vše komplet pohromadě .. Jsou to normálka příklady z praxe , nic světoborného , jen to chce umět počítat a selský rozum :)
sob bře 12, 2011 12:33 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host