Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Koncese jednoducha otazečka

Příspěvek

ahoj chci se zeptat jak probíkají zkoušky ???? Je tam nějaky testík a co potom ???? a da se udělat vnitro a mezinarodni koncese najednou nebo se dělá zvlášť ,??? a kolegove mi řikali že se nemusí čekat na 21 let na MKD je to pravda ???? diky za odpověďi
pát led 02, 2009 1:19 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No ona to tak jednoduchá otázečka není nehledě na to že těch otázek si tam schoval více :D . Pokusím se ti odpovědět alespoň obecně na některé z nich.
Na věk 21 let čekat samozřejmě nemusíš a můžeš jezdit MKD. ovšem jsou státy kde pokud si nedosáhl věku 21 let nesmíš soupravu řídit. U nás smíš jezdit od 18 Slovensko to samé, Poláci taky, slyšel jsem že v německu to je nebo bylo od 21,ale nikdy jsem to neřešil pač když jsem byl mladší tak mi to nezajímalo a když jsem starší tak se mi to zase netýká :D. K tvému dotazu na koncesi. Takže vnitro +MKD, tuto problematiku řeší zákon 111/1994sb. konkrétně §6 odborná způsobilost. V podstatě to získat ale současně nelze, jelikož k získáhní koncese MKD je potřeba splnit podminku 3 let praxe (§6 odst. 9 zák. 111/1994) na vnitrostání dopravě., ovšem pokud si zákon prostuduješ podrobně zjistíš že je možné aby se za tebe např. někdo zaručil apod.Co se týká odborné způsobilosti v tomto případě netuším ja to probíhá jelikož odbornou způsobilost já splňuji podle §6 odst. 7 zák. 111/1994 tak jsem to moc neřešil,ovšem pozor odborná způsobilost je jen jedna z mnoha věcí, které musíš splňovat. Jako např. dobrá pověst, finanční způsobilost atd. Asi nejlépe ti v tomto ohledu poradí přímo na odboru dopravy daného magistrátu.
pát led 02, 2009 6:47 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tady mas informace z odboru dopravy :
http://www.kr-plzensky.cz/article.asp?sec=588
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pát led 02, 2009 7:02 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Frýdlant nad ostravicí asi není z Plzeňského kraje :idea:
pát led 02, 2009 7:32 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Rudolfe - to je jasne, ale videl jsem ze jsi z Plzne a ja to mam z prahy do Plzne taky bliz a ve vyhledavaci me vyjela plzen na prvnim miste :-)

Timto se omlouvam, ze jsem nehledal primo Frydlant :-)
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
pát led 02, 2009 8:39 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Nevím jestli tě chápu Bohoušku správně,ale tak pro Lecha: na stránkách krajských úřadů najdeš příslušnou osobu pod kterou bys případně spadal ta by ti měla pomoci vysvětlit případné nejasnosti a stou také jako dopravce budeš komunikovat a vydán ji na milost či nemilost.
pát led 02, 2009 11:26 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Rudolfe,si delal dopravku jestli jsem to dobre pochopil ze toho zakona,v Plzni?
sob led 03, 2009 12:14 am

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Pochopil si správně.
sob led 03, 2009 11:06 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

aby jsi dostal mezinárodní koncesi,tak musíš mít vnitrostátní koncesi min.2roky.jinak zkoušky se dělaji formou testu A B C ,jenom zaškrtáš správný odpovědi,odevzdáš a musíš mít určitej počet bodů aby jsi jí dostal
2x Nissan atleon 210
sob led 03, 2009 7:17 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Tomik píše:aby jsi dostal mezinárodní koncesi,tak musíš mít vnitrostátní koncesi min.2roky.jinak zkoušky se dělaji formou testu A B C ,jenom zaškrtáš správný odpovědi,odevzdáš a musíš mít určitej počet bodů aby jsi jí dostal
čau ted sem to pred nedavnem sem to absolvoval a nemusi byt 2 roky koncese na vnitro!ted uz to jde hned!ale zkoušky se musí delat zvlast na vnitro a zvlast na mezinarodku!
sob led 03, 2009 8:37 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

jo diky moc za rady a ještě k tomu testu jsem si to stahnul ty testy a kde by se daly sehnat odpovědi spravné nevíte někdo ??? :wink: a z čeho jste se učili ??? oni vam dali nějake materialy ???
ned led 04, 2009 5:12 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

mě ty testy tenkrat pujčil známej,spravný odpovědi mel zakroužkovaný,tak ztoho jsem se učil,ale u zkoušek sem dostal uplně jiný otazky,no byl sem nasranej,ale zmaknul jsem to.
2x Nissan atleon 210
ned led 04, 2009 5:40 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Prodávají k tomu růzé brožury podívej se na netu, tam jsou odpovědi resp. mega články ve kterých se odpověď dočteš. Jinak tě tam zřejmě čekají ještě řešení tzn. fiktivní přepravy, viděl sjem asi 2 zadání a fakt debilita. např. Vyřešte přepravu z města do A doměsta B, jedná se 17 EPAL přičemž k dispozici máte................. a teď siměl asi 3 vovzy měl si určit kterym pojedeš a za kolik to pojedeš jak to vyjde na kolečko no strašný píčoviny nehledě na to ře praxe je úplně jiná. TO sjem si říkal že bych nechtěl dělat :D
ned led 04, 2009 6:45 pm

Lubo
Příspěvky: 1336
Registrován: ned srp 06, 2006 4:09 pm
Bydliště: Košice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kde to žijete :lol: u nás na to stačí 2 pivka a 10 000-sk a je to v kapse :-D
:wink: Viem že to nie je správne ale bohužiaľ je to tak
ned led 04, 2009 11:12 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

mam ještě 2 roky čas tak doufam, že se to moc nezmnění ještě k horšímu, aby ti maďaři v te vladě zase něco nevymyšlěli nějakou p*čo**nu :lol: jinak kde by se dal sehnat nějaky seznam kde mužu od 18 ven s kamionem a kde nemužu nemate tip na inter. stranky ????
pon led 05, 2009 2:40 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti